Manager Productie/Ofertare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al unei Universitati Tehnice;
- Experienta de minim 3 ani intr-un mediu de productie, de preferinta in domeniul automotive
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- Cunostinte referitoare la studii de capacitate masina/ proces.
- Definirea si interpretarea caracteristicilor speciale ale produselor;
- Cunostinte in utilizarea programelor de proiectare(reprezinta avantaj);
- Experienta de coordonare a unui departament, cunostinte de management.
- Experiență relevantă în planificarea și organizarea producției (oameni, materii prime, echipamente, utilaje, etc.);

Descrierea jobului

- Supervizează activitatea punctului de lucru/sectie, îndrumă și coordonează activitatea personalului din subordine
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu
- Activeaza noi clienti, proiecte in zona alocata
- Negociaza contractele cu clientii din portofoliu
- Coordoneaza si monitorizeaza proiectele de imbunatatire
- Planifica activitatea de productie in sectie in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti
- Identifică modalități de optimizare a proceselor de producție
- Intocmeste si trimite la timp ofertele catre clienti
- Ajuta la motivarea echipei si inspira membrii echipei ca si practica de zi cu zi in asa fel incat angajatii din cadrul sectiei sa participe in mod activ la atingerea obiectivelor companiei
- Responsabil pentru definirea, implementarea, coordonarea si controlul proiectelor de imbunatatire a activitatilor din cadrul Sectiei/ Punctului de lucru cu impact asupra profitabilitatii companiei

Inox Metal SSR este importator și distribuitor de semifabicate, produse industriale și accesorii din inox, aluminiu, cupru, alamă, bronz si oțeluri speciale. Pe lângă activitatea comercială, Inox Metal SSR desfașoară şi activităţi de tipul debitării si prelucrării mecanice. Produsele Inox Metal SSR au o diversitate vastă bazată pe tipologia și calitatea materialelor compozite.

Publicat 7 mai 2022 Expiră 6 iun. 2022