Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Manager operatiuni/produs

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivelul de studii: Studii superioare, preferabil tehnice sau / si economice,
EXPERIENŢĂ: ÎN SPECIALITATE: 3 ani,
Alte cunoştinţe în afara pregătirii de bază : Operare pe calculator : pachetul Microsoft Office avansat, E-mail, Internet, cunostinte relevante în specialitate; abilitati foarte bune de planificare si anticipare (management)
abilitati foarte bune de delegare a sarcinilor;
experienta in achizitia de bunuri si servicii; abilitati de management si de negociere
capacitate de analiza si sinteza a datelor; persoana proactiva, foarte organizata si cu foarte bune abilitati de comunicare si relationare;

Descrierea jobului

organizează livrarea produselor fara intreruperi
- responsabil pentru atingerea rulajului si venitului planificat.
- intocmește matricea sortimentului.
- determină furnizor, incheie contracte cu acestia si realizează controlul asupra obligatiilor acestora.
- formează comenzile in baza rapoartelor de vanzare
- efectuează control asupra primirii la timp a produselor
- asigura un sortiment complet la punctele de vanzare
- stabilește unor stocuri minime si maxime.
- verifică și controlează expunerea produselor in locurile de vanzare.
- Ia la cunostinta despre rezultatele reviziei si inaintarea propunerilor cu privire la eliminarea surplusurilor, deficitului si resortarii produselor
- realizează controlul asupra corespunderii produselor cu standardele in vigoare si specificatiile tehnice.
- furnizează angajatilor din depozit si personalului logistic informatiilor cu privire la regulile de transportare si depozitare (daca este necesar).
- formează si avizează adaosurilor de pret, aprobarea modificarilorpretului de vanzare cu amanuntul.
- realizează controlul asupra exercitariifunctiilorspecialistilor din subordine.
- participă la planificarea indicatorilor de rulaj si venit
- realizează analiza cererii.
- studiază activitatea concurentei.
- realizează analiza vanzarilor si întocmește raportul corespunzător.
- prezintă rapoartele la termen si in forma ceruta.
- indeplinestedispozitiile conducerii.
- urmareste ca derularea tuturor activitatilor sa se faca cu respectarea normelor legale de sanatate si securitate în munca, de prevenire si stingere a incendiilor;
- asigura instruirea corespunzatoare a personalului din subordine.

Punct de lucru: Sector 1 Bucuresti.

Suntem unul dintre cele mai mari magazine de tip discount din Rusia, operând sub marca “Svetofor”, care include peste 800 de magazine. Suntem prezenți în Rusia, Kazahstan, Belarus și China. În prezent începem activitatea și în țările din UE sub denumirea “MERE".

Expirat
Manager operatiuni/produs  -  TORGSERVICE RM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles