Manager Mentenanta

SC WIP INDUSTRIES ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Căutăm un Manager de Mentenanță cu experiență si dorinta de implicare care să se alăture echipei noastre, atat pentru fabrica pe care o deschidem acum la Campia Turzii cat si pentru fabrica din Apahida. Acest rol este esențial în gestionarea și îmbunătățirea activităților noastre de automatizare, dar nu numai. Persoana care va ocupa acest post va locata la noua fabrică de mobilă din Câmpia Turzii, asigurând pentru fabrica din Apahida doar suportul echipei de Mentenanță deja formată
  • studii superioare (finalizate) în domeniul tehnic
  • 3 ani de experiență relevantă
  • Bune abilități de relaționare și organizare.
  • Nivel avansat de limba engleză

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Controlul și supervizarea funcționării corecte a echipamentelor, mașinilor și instalațiilor.
  • Planificarea, stabilirea priorităților, programarea și gestionarea activităților și proiectelor de întreținere pentru a remedia defecțiunile și disfuncționalitățile și pentru a minimiza întreruperile de activitate.
  • Definirea și punerea în aplicare a procedurilor și standardelor de întreținere.
  • Monitorizarea rentabilității activităților pentru a optimiza resursele, a prioritiza cheltuielile și a atinge standardele de promptitudine, fiabilitate și siguranță.
  • Planificați întreținerea echipamentelor și monitorizați zilnic, săptămânal, lunar, trimestrial și anual.
  • Cercetează, evaluează și recomandă noi echipamente și instrumente de întreținere pentru a spori capacitățile echipei de întreținere.
  • Asigurați-vă că toate uneltele și dispozitivele de întreținere sunt păstrate și întreținute în mod ordonat.
  • Participați la punerea în aplicare și integrarea procedurilor și instrucțiunilor de siguranță generale și specifice în cadrul tuturor activităților de întreținere.
  • Pregătiți ordinele de lucru și monitorizați evoluția lucrărilor în raport cu estimările.
  • Comunicare Evaluați, selectați și gestionați relațiile cu contractorii pentru a minimiza costurile și a vă asigura că organizația beneficiază de standarde satisfăcătoare de servicii.
  • Asigurarea legăturii cu managerii din întreaga organizație pentru a coordona activitățile de întreținere programate cu operațiunile acestora.

Ce oferim:
  • Pachet salarial motivant
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou de sarbatori
  • Masa calda/ pe zi
  • 26 zile de concediu pe an
  • Abonament medical Regina Maria
  • Transport decontat 100%
  • Bonus Final de an

WIP INDUSTRIES ROMÂNIA este o companie privată cu capital suedez, care şi-a început activitatea în anul 2013, ajungând azi la un număr de 150 de angajaţi şi se află în continuă dezvoltare.

SC Wip Industries România SRL este parte a WIP HOLDING din Suedia, avand ca domeniul de activitate productia de subansamble corpuri de mobilier pentru cel mai mare retailer de mobilier din lume.

Publicat 26 Sept. 2022 Reactualizat 24 Oct. 2022 Expiră 26 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.