Manager Mentenanta - Fabrica de paine Buzau

Velrom - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce ar trebui sa ai, ca sa vii in echipa noastra:

- Studii superioare tehnice finalizate – automatica/electronica/ electrotehnica/mecatronica
- Experienta de lucru relevanta cu echipamente industriale automatizate(PLC) - constituie un avantaj
- Cunostinte privind activitatea de planificare si urmarire a bugetelor
- Cunostinte temeinice in domeniul mecano – energetic si de mentenanta
- Competente in proiectarea instalatiilor electrice si pneumatice
- Capacitate de a planificare, organizare si administrare a propriei activitati si a echipei, de a lua decizii rapide si eficiente
- Sa fii o persoana calma dar in acelasi timp dinamica, deschisa la provocari, pozitiva
- Abilitati de comunicare si coordonare echipe – o experienta manageriala de minim 3 ani, constituie un avantaj

Descrierea jobului

Ce vei face:
- Coordonarea activitatilor de intretinere-reparatii la toate instalatiile si utilajele din dotarea societatii, intretinere preventiva si predictiva a echipamentelor
- Elaborarea si monitorizarea implementarii programelor de mentenanta preventiva
- Identificare de solutii pentru eficientizarea costurilor cu utilitatile, solutii de crestere a parametrilor de eficienta a utilajelor
- Elaborare de planuri de revizie si interventie in cazul avariilor pe fluxul de fabricatie
- Vei identifica punctele critice in vederea reducerii incidentelor cu efect in scaderea calitatii produselor
- Vei putea demara si participa activ la proiecte de imbunatatire a randamentului echipei de mentenanta

Ce beneficii vei avea:
Bonus de performanta, tichete de masa, decont transport, abonament de servicii medicale, vouchere de vacanta, prima de zi de nastere
Echipamentele de lucru: laptop, telefon mobil, acces la aplicatii informatice performante.

Velrom este un important producator de panificatie, cu distributie nationala si branduri puternice in domeniu.
Fabrica din Targoviste, una dintre cele mai moderne fabrici din tara, pusa in functiune in anul 2008, produce paine atat sub marca proprie (precum Boiereasca) cat si sub branduri din domeniu (precum Grau intreg, Sylvester), fiind si prima greenfield.
Fabrica din Iasi, pusa in functiune in anul 2013, produce biscuiti atat sub marca proprie (precum Poieni, Biscuiti Scolari), cat si sub branduri din domeniu, precum Grau Intreg sau Grand Papa.
In luna august 2021 s-a deschis a doua fabrica de paine, in Buzau.
Toate cele trei fabrici sunt ultramoderne, fiind dotate cu linii de productie de ultima generatie si grupuri de feliere si ambalare automatizate. La nivel national, produsele noastre sunt prezente pe piata prin intermediul mai multor canale de distributie: mari lanturi de magazine, comertul traditional, distribuitori specializati etc. Cu ajutorul tehnologiei si maiestriei brutarilor nostri, reusim sa oferim consumatorilor produse de calitate, cu gust deosebit. Aflata intr-un proces continuu de dezvoltare şi de extindere a pietei de desfacere, compania noastra se afla in cautare de profesioniști, care sa contribuie la succesul organizatiei.

Publicat 1 nov. 2021 Reactualizat 29 nov. 2021 Expiră 1 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos