Publicat 23 Feb 2021 | Reactualizat 23 Mar 2021 | Expiră 26 Mar 2021

Manager Mentenanță - pachet relocare Ploiești

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare- profil tehnic
Minim 5 ani experienta ca manager de mentenanta sau care sa fi avut in subordine departament de mentenanta complex
Cunostinte pe partea de automatizari
Experienta in dezvoltarea unui program de mentenanta pe fabrica
MS Office – nivel mediu
Limba Engleza - nivel mediu-avansat
Persoana proactiva
Personalitate puternica, capacitate de a coordona o activitate complexa si o echipa de 30 persoane
Abilitati de a lua decizii in situatii-limita.

Descrierea jobului

Planifica, organizeaza si controleaza operatiunile de mentenanta prin stabilirea activitatilor pe termen scurt (plan de investitii) si pe termen lung (planuri de mentenanta preventiva)
Coordoneaza echipa de mentenanta - 30 persoane
Propune si implementeaza concepte moderne de mentenanta preventiva /predictiva in cadrul fabricii
Stabileste necesarul de piese de schimb si monitorizeaza stocurile
Monitorizeaza procesul de mentenanta, intreprinde masuri corective imediate pentru remedierea deficientelor constatate si face recomandari de crestere a eficientei proceselor
Dezvolta si imbunatateste procedurile de mentenanta si documentatiile tehnice
Participa si uneori conduce proiecte de instalare echipamente
Anticipeaza potentialele probleme care pot aparea in cadrul procesului de productie si actioneaza pentru a asigura continuitatea productiei
Propune modificari ale procesului tehnologic pentru reducerea consumului de energie si cresterea calitatii prin investitii noi.

TalentStream Romania este o companie de recrutare și selecție cu o crestere rapida si Consultanti dedicati gasirii celor mai valorosi specialisti in urmatoarele industrii: Consumer Markets, Financial & Corporate Services, Industrial & Transportation, Real Estate & Construction, Healthcare; Technology Services; Professional Services

Expirat
Manager Mentenanță - pachet relocare Ploiești  -  Talent Stream

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles