Publicat 11 Feb 2020 | Reactualizat 12 Mar 2020 | Expiră 13 Mar 2020

Manager Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii: studii superioare in Marketing/Comunicare/Publicitate, Jurnalistica sau asimilate.

Experienta in munca:
Minimum 3 ani de experienta profesionala in comunicare/publicitate;
Experienta in domeniul comunicarii cu clienti ;
Experienta in creare de mesaje, texte, concepte si strategii, in stransa colaborare cu agentia de creatie, constituie un avantaj;
Experienta sau cunostinte solide de online marketing, SEO.

Cunostinte si abilitati:
Abilitati excelente de comunicare, abilitati foarte bune de planificare si de organizare;
Orientat spre rezultate, proactiv si pozitiv;
Gandire strategica si spirit de initiativa;
Capacitatea de analiza si sinteza;
Orientare spre client;
Capacitate demonstrata de a gestiona simultan prioritati, proiecte si subiecte multiple;
Integritate si un puternic sistem de valori personale;
Abilitati foarte bune de redactare si sustinere a prezentarilor;
Cunostinte foarte bune de limba engleza (oral si scris) si de Microsoft Office.Buna cunoastere a uneltelor Google Analytics, Facebook Ads, AdWords, Content Marketing, Social Media

Descrierea jobului

Dezvolta si implementeaza campanii integrate de comunicare la nivel national sau local si actiuni de promovare;
Dezvolta strategii de promovare multichannel definind clar rolul si importanta fiecarui canal de comunicare;
Dezvoltarea si implementarea actiunilor de promovare, in concordanta cu strategia si planurile de comunicare, concentrand toate eforturile si resursele catre atingerea obiectivelor de business;
Evalueaza oportunitatile de promovare in cadrul unor evenimente. Participa la organizarea si buna desfasurare a acestora;
Genereaza idei de mesaje si vizualuri pentru materiale publicitare, editeaza mesaje si imagini, pe care le dezvolta in executii creative finale;
Urmareste incadrarea in bugetul alocat pentru campaniile pentru care este responsabil;
Analizeaza comunicarea competitorilor interni si externi si trendurile industriei;
Ofera solutii pentru schimbari/ noi abordari/ imbunatatiri legate de: canale de comunicare, mesaje, mixul de media, grupurile tinta, prioritizarea mesajelor, vizibilitatea layout-urilor;
Dezvolta conceptele creative, texte, mesaje si layout-uri aliniate cu identitatea de brand si cu conceptele din campaniile de comunicare;
Promoveaza valorile companiei si serviciile atat intern cat si extern;
Asigurarea materialelor promotionale si de promovare catre echipa de vanzari, management si colaboratori;
Gestionarea și coordonarea cu departamentele implicate în promovarea produselor companiei;
Gestionarea relației cu agențiile de publicitate și alți furnizori de servicii/produse necesare finalizării proiectelor;

Oferim:
oportunitate de crestere într-un mediu în plina dezvoltare alaturi de oameni creativi;
un mediu de lucru stimulant si motivant unde ideile sunt ascultate si promovate;
un spatiu de lucru modern si placut;

Expirat
Manager Marketing  -  FAN Courier Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles