Publicat 28 Iun 2019 | Reactualizat 28 Iul 2019 | Expiră 29 Iul 2019

Manager Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa detina urmatoarele abilitati si aptitudini:

  • Studii superioare de specialitate-Marketing;
  • Limba engleza la nivel avansat;
  • Profesional in Microsoft Office tools (SAP, CRM, Quickview constituie un avantaj);
  • Experienta de 3 ani pe o pozitie similara;
  • Experienta in marketingul produselor si comunicarii (B2B este de preferat);
  • Experienta in mobilizare, influentare si inspirare echipa;
  • Experienta de lucru cu echipe interdepartamnentale;
  • Experienta in managementul proiectelor/evenimentelor/activitatilor;
  • Orientare catre respectarea termenelor;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Intelegerea pietii si a clientilor;
  • Abilitate de a gandi original si inovativ;
  • Orientare spre rezultate;
  • Responsabilitate personala;
  • Atitudine proactiva, entuziasm , energie, automotivare;
  • Capacitate de planificare si organizare;
  • Abilitati puternice de comunicare si spirit de echipa;
  • Profil etic/integru;
  • Capacitate de integrare in mediile de lucru;
  • Capacitatea de a delega si de a motiva colegii din subordine;
  • Atent la detalii si dornic de perfectionare continua.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati vor fi:

  • Organizeaza si coordoneaza echipa de marketing;
  • Intocmeste, urmareste si gestioneaza bugetul de marketing;
  • Stabileste obiectivele de marketing pe segmentele de clienti targetate;
  • Managerizeaza relatia de colaborare cu furnizorii de servicii de marketing;
  • Dezvolta si conduce campaniile de comunicare;
  • Evalueaza strategiile de marketing digitale/off-line care rezoneaza cu segmentele targete de clienti;
  • Dezvolta strategia de Marketing in conformitate cu obiectivele companiei;
  • Contribuie la managementul politicii de preturi si de produse;
  • Analizeaza informatii de vanzari si colaboreaza strans cu departamentul de vanzari pentru stabilirea actiunilor specifice de promovare;
  • Pregateste si implementeaza campaniile de marketing;
  • Dezvolta si implementeaza planul de comunicare pentru departamentul de vanzari pentru implementare eficace si eficienta a campaniilor;
  • Colaboreaza cu toate departamentele informand influenta campaniilor;
  • Monitorizeaza criteriile cheie ale campaniilor (stocuri, bugete, vanzari, sezonalitate, market share);
  • Analizeaza si raporteaza atat rezultatele campaniilor de marketing cat si contributia lor la rezultatele firmei, demonstrand rentabilitatea investitiilor efectuate in activitatile de marketing;
  • Aduna si analizeaza informatii despre piata, clienti, concurenta;
  • Intocmeste analiza satisfactiei clientilor;

Ce oferim?
  • Abonament medicale
  • tichete de masa
  • tichete cadou de Paste si Craciun
  • Bonus de performanta

Descrierea companiei

Cine suntem?

WILO România face parte din grupul WILO SE - producător de top în domeniul pompelor şi sistemelor de pompare pentru instalaţiile de încălzire, climatizare şi răcire, alimentării cu apă şi evacuării apei uzate. Fondată în 1872, ca fabrică de produse din cupru şi alamă de către Louis Opländer, compania are reprezentanţe în mai mult de 60 de ţări şi peste 6.700 de angajaţi.

Progresul tehnologic al companiei are un lung istoric, acesta datând de aproape 140 de ani. La Wilo, ideile vizonare sunt transformate în soluţii inteligente şi inovaţii care stabilesc punctele de referinţă din industrie. Produsele Wilo reprezintă calitate premium, uşurinţă în utilizare şi eficienţă energetică.

La Wilo, cheia succesului o reprezintă oamenii, care îşi folosesc inventivitatea şi experienţa alături de companie. În toate locaţiile din lume, Wilo dovedeşte cu rezultate, ingeniozitatea muncii în echipă a specialiştilor care lucrează pentru companie.

În România, Wilo este prezentă din anul 1998.

Expirat
Manager Marketing  -  Wilo Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles