Manager Flota Auto

BRIO GROUP SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Minim studii medii finalizate
  • Experienta de minim 2 ani pe un post similar
  • Experienta de cel putin 1 an in coordonarea unei echipe
  • Foarte bune cunostinte de legislatie privind privind circulatia/transportul de marfa pe drumurile publice
  • Cunostinte minime de tehnica auto
  • Experienta in lucrul cu service-urile auto, furnizori de piese, asiguratori etc
  • Experienta in relatia cu autoritatile de reglementare
  • Permis conducere cat.B, fara evenimente rutiere
  • Bune cunostinte de operare PC: Pachetul Microsoft Ofiice (Excel)
  • Integritate si principii solide de etica profesionala
  • Aptitudini de comunicare, planificare si negociere
  • Atentie la detalii, foarte bune abilitati organizatorice

Descrierea jobului

  • Identifica si propune oportunitati de optimizare si eficientizare a costurilor legate de exploatarea mijloacelor de transport: consumul de combustibil, activitatile de service si desfasurarea cat mai corecta a programului de intretinere a parcului auto
  • Gaseste solutii tehnice pentru organizarea livrarilor in cele mai bune conditii cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele companiei
  • Asigura respectarea prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, pentru traficul intern
  • Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri, reprezinta societatea in raport cu ARR, RAR, Politie
  • Obtine licentele de transport si a celor de executie pentru autovehicule, coordoneaza obtinerea tuturor actelor necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice, raspunde de achitarea la timp a tuturor taxelor necesare
  • Raspunde de relatia cu asiguratorul pentru: dosare de dauna, constatari, urmarirea platilor etc.
  • Mentine un proces transparent de gestionare si evidenta a documentelor de flota: foi de parcurs, delegatii sofer, asigurare, inmatriculari, rovinieta etc.
  • Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto
  • Participa la actiunea de evaluare si selectare a furnizorilor si mentine legatura cu furnizorii agreati
  • Evalueaza piata si stabileste sursele de aprovizionare care sa asigure calitatea materialelor sau a utilajelor in cantitatile necesare
  • Verifica prezenta zilnica, conduita conducatorilor auto si modul in care acestia efectueaza operatiile de intretinere a starii tehnice, de curatenie si conducere a autovehiculului din dotare
  • Verifica utilizarea de catre agentii de livrari a echipamentului asigurat de companie
  • Asigura inregistrarea datelor in programele dedicate
  • Administreaza si optimizeaza in permanenta bugetul alocat
  • Realizeaza rapoartele de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului
  • Identifica si recruteaza necesarul de personal, asigura planul de inductie al noilor angajati

Oferim:
  • pachet salarial atractiv
  • mediu de lucru profesionist si antrenant
  • posibilitati de avansare in cariera

Brio GROUP este o companie înființată în anul 2006 ce are ca obiect de activitate producerea și comercializarea produselor alimentare. Gama de produse face parte din categoria panificație, producem și comercializăm covrigi, specialități de patiserie, pizza și sandwich-uri, în puncte proprii.

Brio GROUP - 15 ani de inovare, pasiune și implementare alături de peste 500 de angajați. Suntem prezenți cu peste 40 puncte de lucru în orașe precum: Iași, Botoșani, Piatra Neamț, Vaslui, Bârlad, Roman, Bacău și Brașov. Am ajuns astăzi aici datorită celor 650 000 de clienți mulțumiți zi de zi!

Toate acestea nu le-am putea realiza fără un set de valori în care credem și pe care le aplicăm cu statornicie în tot ceea ce facem: ne gândim la experiența finală a consumatorilor, avem grijă de oamenii din echipa PETRU, suntem integri, ne implicăm în viața comunității, suntem fideli tradiției și în același timp deschiși noutății.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos