Publicat 17 Feb 2021 | Reactualizat 16 Mar 2021 | Expiră 20 Mar 2021

Manager Financiar

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• proactivă
• cu foarte bune abilități comunicare și de muncă în echipă
• analitică și organizată, focusată pe finalizarea la timp a task-urilor
• rezistență la stres
• cunoștințe pachet Microsoft Office, în special Excel
• cunoștințe limba engleză – cel puțin nivel mediu
• operare în sistem ERP
• permis conducere cat. B și auto personal

Descrierea jobului

Experiență:
• Minim 5 ani vechime în domeniul financiar-contabil,
o Experiență în contabilitate în firmă mijlocie, domeniul de activitate producție
o Întocmire situații financiare lunare, trimestriale și anuale
o Operațiuni import-export și intracomunitare,
o Experiență cu rambursări TVA, inclusiv controale ale autorităților pentru rambursare

Atribuții:
• coordonează departamentul financiar – contabil și menține relația cu celelalte departamente în ceea ce privește activitatea financiară a firmei
• înregistrează (împreună cu contabilul junior) documente aferente: facturi, extrase bancare, deconturi
• menține relația cu băncile și instituțiile statului
• menține relația cu clienții și furnizorii în ceea ce privețte încasările/plățile
• efectuează calcul salarial lunar, întocmește adeverințe salariale pentru angajați, execută plătile salariilor
• întocmește, verifică și semnează situațiile și declarațiile lunare, trimestriale, semestriale și anuale
• planifică și execută (împreuna cu contabilul junior) plătile conform scadențelor
• întocmește raportări interne săptămânale, lunare privind cash-flow, rezultate financiare, încadrare în buget
• întocmește documentație pentru credite bancare
• acordă suport pentru eventuale fonduri europene
• supervizează activitatea personalului din subordine (la acest moment o persoană)
• este înlocuitor pentru responsabilul Resurse Umane (contracte munca, Revisal, adeverințe)

Beneficii:

  • salariu negociat in functie de experienta
  • bonuri de masa de 15 lei
  • prima conform contractului colectiv de munca
  • decontare crburant
  • abonament la o retea privata de sanatate dupa primele 3 luni.

Expirat
Manager Financiar  -  Autogis S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles