Publicat 26 Mar 2021 | Reactualizat 23 Apr 2021 | Expiră 26 Apr 2021

Manager Financiar (Cluj-Napoca)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă eșt1 pas1onat d3 cifr3, anal1za lor și de m0dul cum 3l3 part1c1pă la d3zv0ltarea bus1ness-ulu1, eșt1 0rgan1zat și 0r1entat spr3 r3zultat3, ac3st job 3ste p3ntru t1ne!

Cunoștințe și abilități necesare:

  • Studii superioare în domeniul financiar - contabil
  • Experiență de 3 ani pe un post similar (Manager Financiar, Controller Financiar, Contabil Șef, Financial Planning Analyst);
  • Cunoașterea legislatiei in domeniul financiar-contabil si al fiscalitatii
  • Cunoștințe avansate de operare Microsoft Excel și Power Point;
  • Abilități foarte bune de coordonare, organizare și planificare;
  • Capacitate de analiză și sinteză a informaţiilor;
  • Bune abilităţi de prezentare și comunicare;
  • Proactivitate în obținerea informaţiilor necesare;
  • Experiență de lucru într-un sistem ERP.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Coordonează întreaga activitate financiar-contabilă a companiei pentru a se asigura că toate procesele se desfășoară în cele mai bune condiții;
  • Acţionează ca partener în cadrul organizaţiei asigurând asistenţă celorlalte compartimente ale companiei cu privire la activitatea de care este responsabil și contribuie proactiv la implementarea diverselor proiecte la nivel organizaţional;
  • Elaborează bugetul anual și alte previziuni financiare ale companiei împreună cu Directorul Executiv și managerii de divizii/departamente;
  • Asigură întocmirea la timp și corect, la standardele legale în vigoare, a rapoartelor și situațiilor financiare către autoritatile statului, managementul și acționarii KADRA, precum si alti parteneri externi (banci, auditori externi si interni, furnizori, etc.);
  • Conduce și oferă direcțiile și instructajul necesare subordonaților direcți în domeniul financiar-contabil și asigură înțelegerea optimă și transmiterea la timp a informațiilor financiare, atât pe verticală, cât și pe orizontală în cadrul companiei;
  • Răspunde de managementul capitalului circulant, împreună cu ceilalți manageri de departamente, prin gestionarea și îmbunătățirea colectării creanțelor din piață și propuneri pentru managementul eficient al stocurilor și al furnizorilor;
  • Elaborează și răspunde de buna execuție a fluxurilor de numerar în cadrul companiei;
  • Răspunde pentru buna execuție a auditurilor financiare externe și implementează la timp și la standarde calitative ridicate a soluțiilor sau a măsurilor identificate de către auditor;
  • Identifică, propune și răspunde de implementarea diverselor soluții de reducere a costurilor și de creștere a productivității companiei aprobate de către Directorul Executiv;Realizează analize de cost şi profitabilitate pe linii de business, grupe de produse etc. - specifice activităţii companiei.

KADRA oferă, prin intermediul partenerilor săi naționali și internaționali și a echipei de specialiști, soluții integrate inovator, într-o lume aflată în continuă dezvoltare. Provocarea noastră este aceea de a oferi beneficiarilor soluții tehnice de construcție și management al căilor de acces. Cu orientare clară spre rezultate optime, KADRA înseamnă soluții integrate pentru sporirea confortului și a sentimentului de siguranță.

Soluțiile KADRA se clasifică în trei linii de business:

  • trape de fum, luminatoare, policarbonat
  • acces automat – uși, porți, ferestre
  • sisteme de management al parcărilor

Expirat
Manager Financiar (Cluj-Napoca)  -  KADRA TECH S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles