MANAGER FARMACII

ROPHARMA SA BRASOV 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate - Facultatea de Farmacie;
  • Certificat de Membru al Colegiului Farmaciștilor din România;
  • Experiență în poziția de Farmacist în farmacii cu circuit deschis;
  • Experiență în poziția de Manager Farmacii – constituie avantaj;
  • Persoană responsabilă, cu spirit organizatoric;
  • Abilități de comunicare, relaționare și adaptare în orice situație;
  • Atitudine pozitivă, dorință de dezvoltare continuă.

Descrierea jobului

  • Coordonează farmaciile din aria de responsabilitate, pentru realizarea tuturor obiectivelor stabilite;
  • Răspunde de organizarea în bune condiții a activității de vânzări din cadrul farmaciilor în conformitate cu prevedererile legislației din domeniul comerțului farmaceutic;
  • Transmite viziunea, strategia, obiectivele și prioritățile stabilite pentru farmaciile pe care le coordonează;
  • Monitorizeză și acționează în vederea realizării obiectivelor strategice ale companiei;
  • Se asigură că întreaga activitate din cadrul farmaciilor pe care le coordonează se desfășoară cu respectarea Regulilor de bună practică-farmaceutică.

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Dezvoltare profesională susținută prin cursuri de specialitate;
  • Mediu de lucru profesionist.

Grupul Ropharma s-a impus în rândul firmelor de specialitate din domeniul farmaceutic funcționând
după un model de business integrat, respectiv:
Producție de medicamente (produse farmaceutice de bază) și suplimente alimentare:
- Bioef S.R.L (Doștat, Alba)
- Aesculap Prod S.R.L. (Târgu-Mureș).
- Eurofarmaco S.A. (Chișinău);

Distribuție a produselor farmaceutice și parafarmaceutice, prin depozitele farmaceutice ale celor 7 sucursale: București, Bacău, Cluj-Napoca, Craiova, Iași, Târgu-Mureș, Timișoara prin Ropharma Logistic S.A.
Retail al produselor farmaceutice și parafarmaceutice, prin cele 151 de unități, situate în localitățile județelor: Brașov, Bacău, Botoșani, Cluj, Gorj, Harghita, Iași, Mureș, Neamț, Prahova, Sibiu, Suceava, Vaslui, Vrancea prin Ropharma S.A.
Servicii medicale prin spitalul privat multidisciplinar Sfântul Constantin Brașov.

Oferim un loc de muncă dinamic, provocator și sprijinul necesar pentru a putea obține împreună rezultate foarte bune.
Publicat 7 Sept. 2022 Reactualizat 21 Sept. 2022 Expiră 7 Oct. 2022