MANAGER FARMACII

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate ;
- Experienta in domeniul vanzarii (minim 3 ani / de preferat pe o functie de conducere);
- Experienta in domeniul farma constituie un avantaj;
- Bune abilitati de operare MS Office;
- Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare;
- Permis conducere categoria B (experienta minim 3 ani / fara evenimente rutiere)
-Disponibilitate mare la deplasari in tara.

Descrierea jobului

- Coordoneaza activitatea din farmaciile Medimfarm, zona Centru-Est, in vederea imbunatirii tuturor proceselor de lucru conform procedurilor companiei;
- Stabileste si implementeaza in fiecare locatie politica comerciala si participa activ la atingerea tuturor obiectivelor de vanzare / profitabilitate;
- Formeaza si dezvolta echipa din subordine;
- Colaboreaza direct cu departamentele suport ale Companiei;
- Urmareste evolutia pietei si informeaza conducerea Companie despe modificarile aparute(oferte comerciale si alte aspecte ce tin de activitatea farmaciilor);
- Colaboreaza cu autoritatile locale in vederea solutionarii tuturor problemelor ce pot aparea;
- Trimite periodic rapoarte de activitate si propune masuri de imbunatatire catre Conducerea Companiei;
- Deschidere puncte de lucru noi/relocare;
- Respectare planograme pe categorii de produse;
- Monitorizarea indeplinirii obiectivelor lunare/anuale;
- Efectueaza periodic vizite la punctele de lucru din teritoriu in vederea obtinerii feedback-ului in urma aplicarii procedurilor companiei;
- Stabileste relatii de dezvoltare cu noi parteneri/client;
- Urmareste permanent activitatatea concurentei in zona acoperita.

Medimfarm Topfarm este o companie cu actionariat romanesc, infiintata in anul 1991, o companie farmaceutica dinamica, aflata in continua dezvoltare.

Obiectul principal de activitate Medimfarm este comercializarea en-gros si en-detail de produse farmaceutice si parafarmaceutice. De asemenea, suntem importatori si distribuitori exclusivi ai produselor de la Martiderm – nr 1 in dermatocosmetice din Spania, Suavinex, Tianjin, Interapothek si Rays-Spa.

Aflata intr-o continua dezvoltare si ascensiune valorica, Medimfarm este preocupata permanent de superlativul calitativ al produselor si serviciilor oferite, dar si de cresterea gradului de satisfactie a clientilor. Suntem condusi de pasiune, creativitate si perseverenta, doar asa putand obtine performanta dorita. Specialistii Medimfarm va ofera produse de calitate, sfaturi personalizate pentru orice problema pe care o intampinati si promotii de nerefuzat.

Calitatea serviciilor Medimfarm au la baza calitatea angajatilor nostri, ambele fiind prioritati in strategia de dezvoltare a organizatiei. Iti oferim oportunitatea construirii si dezvoltarii unei cariere profesionale de succes, un sistem de salarizare si motivare performant, acces la programe de perfectionare profesionale si un mediu de lucru bazat pe relatii interpersonale.

Daca te caracterizezi prin profesionalism, orientare spre client si dinamism, te asteptam sa te alaturi echipei noastre. Alaturi de Medimfarm ai sansa sa cresti si sa te redescoperi.

Te asteptam sa ne cunoastem si sa te alaturi echipa noastre de profesionisti Medimfarm!

Publicat 6 iul. 2021 Reactualizat 3 aug. 2021 Expiră 5 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos