Publicat 31 Oct 2017 | Reactualizat 14 Nov 2017 | Expiră 30 Nov 2017

Manager Export

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

PROJOB ROMANIA recruteaza pentru unul dintre clientii sai, companie romaneasca producatoare de usi, ferestre, tamplarie de aluminiu, sisteme de umbrire, usi de garaj, geam decorativ, situata in Piatra Neamt, Manager Export.

Daca ai experienta in vanzari B2B si doresti sa-ti continui cariera intr-o companie cu linie integrata de productie de cea mai inalta tehnologie, software performant, parteneri recunoscuti la nivel international, alaturi de o echipa de profesionisti, aplica acum pentru aceasta oportunitate!

Dorim alaturi de noi colegi cu atitudine proactiva, cu orientare catre clienti si obtinerea de rezultate, cu initiativa si spirit de echipa.

Abilitatile de comunicare, persuasiunea si placerea de a negocia te vor ajuta sa ai rezultate remarcabile si satisfactii pe masura.
Daca esti punctual, serios, pasionat de munca ta si ai disponibilitate de deplasare in afara tarii, noi te vom ajuta sa promovezi si sa vinzi cu succes, produsele noastre.

Cerinte:
- studii superioare
- permis de conducere cat B
- disponibilitate de deplasare in afara tarii minim o saptamana / luna
- cunostinte foarte bune de limba engleza SAU franceza SAU italiana
- experienta in operatiuni de export

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Identifici noi oportunitati de business in tarile targetate
- Promovezi produsele companiei si identifici nevoile clientilor
- Intocmesti ofertele comerciale, le prezinti clientilor si negociezi conditiile acestora
- Inchei contractele de vanzare – cumparare
- Preiei diferitele solicitari, identifici cele mai optime solutii si oferi permanent feedback; consiliezi clientii si le acorzi suportul necesar pentru cresterea vanzarilor
- Monitorizezi dinamica pietei, colectezi informatii, analizezi datele si propui managementului actiuni de marketing, cu scopul de a atrage noi clienti si de a creste imaginea companiei
- Intocmesti rapoartele de activitate si vanzari;

Iti oferim:

- Oportunitatea de a lucra alaturi de o echipa profesionista si ambitioasa, intr-o companie romaneasca de succes
- Training si suport pentru a te dota cu bagajul de cunostinte necesar desfasurarii activitatii in acest domeniu
- Pachet salarial in structura fix plus bonus corelat cu vanzarile si indicatorii de performanta atinsi
- Masina de serviciu, laptop, telefon. Diurna si cazare ptr deplasari

Daca doresti informatii suplimentare te poti adresa consultantului nostru Liliana Savin, la telefon 0744603135.
Poti trimite CV-ul si scrisoarea de intentie pe adresa de email savinliliana21@yahoo.com

Servicii profesionale de resurse umane, recrutare si selectie, training si coaching.

Manager Export  -  PROJOB ROMANIA