Publicat 25 Apr 2019 | Expiră 26 Mai 2019

Manager Dispecerat National

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte, studii si experienta
Studii superioare in domeniul IT/tehnic;
Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara (Inginer/Tehnician IT, Network admin.);
Windows OS (7, 8, 10) - cunostinte avansate de instalare/configurare/diagnosticare/intretinere sistem);
Windows Server (2008, 2012, 2016) – cunostinte de baza despre instalare, configurare.
PC hardware - instalare, configurare si diagnosticare;
Cunoștințe solide de networking, configurare si mentenanta switch, router setup, cablare structurata UTP/FO, conexiuni la internet, clase IP);
Cunoștințe de baza in domeniul ingineriei electrice-tensiune de retea (constituie avantaj);
Cunoștințe de baza despre componente electronice (joasa tensiune) (constituie avantaj);
Cunoștințe medii (constituie avantaj) supraveghere video, DVR, NVR, control acces;
Experiența in domeniul supravegherii video, antiefractie (constituie un avantaj);

Aptitudini manageriale: organizare, planificare, delegare, control, evaluare;
Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatilor;
Orientare spre satisfactia clientului/ beneficiarului;
Abilitatea de a lucra cu oamenii, de a coordona echipe;
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, diplomatie, toleranta;
Dinamic, cu initiativa, capabil sa gaseasca solutii;
Limba engleza – nivel mediu/ avansat (vocabular tehnic/ scris/ vorbit);
Orientat spre rezultat; abilitatea de a rezolva probleme, rezistenta la stres.
Fara antecedente penale;

Descrierea jobului

Atributii principale/ Responsabilitati
Organizarea, planificarea si coordonarea tuturor activitatilor si personalului din Dispeceratul National Civitas, in vederea atingerii obiectivelor de performanta stabilite, la cele mai inalte standarde de calitate, si satisfacerea nevoilor beneficiarilor de servicii, conform cerintelor contractuale incheiate;
Optimizarea activitatii din dispecerat prin stabilirea proceselor operationale si elaborarea/ implementarea de proceduri si instructiuni de lucru, avand in vedere legislatia aplicabila domeniului de activitate, normele interne si cerintele beneficiarilor de servicii;
Monitorizarea permanenta a nivelului de realizare a obiectivelor stabilite, in vederea stabilirii complexului de masuri concrete de redresare a activitatilor deficitare;
Asigura suportul tehnic necesar pentru buna funcționare a tuturor echipamentelor IT din Dispeceratul National Civitas, precum si depanarea sau configurarea (eventual la distanta a sistemelor IT, camere de supraveghere ale beneficiarilor);
Elaborarea de instructiuni/ norme exploatare/ intretinere/ revizie a mijloacelor tehnice si de legatura din dispecerat, monitorizand permanent exploatarea eficienta a acestora;
Implicarea activa in activitatea de instruire/ formare/ certificare profesionala a personalului din dispecerat, inclusiv obtinerea/ prelungirea avizelor/ autorizatiilor necesare desfasurarii activitatii dispeceratului;
Intocmirea regulamentelor, rapoartelor, planurilor specifice activitatii desfasurate, impuse de activitatea desfasurata, solicitate de conducerea societatii si/ sau autoritatile competente, si raspunde de corectitudinea si transmiterea informatiilor in timp util;
Crearea si mentinerea unui climat de lucru care sa faciliteze formarea unei echipe de munca stabile si eficiente, preocupata de cresterea performantelor, atingerea obiectivelor comune, flexibila in fata schimbarilor si atenta la nevoile si cerintele clientilor;

Cu o experienţă de peste 20 ani în domeniu, si peste 3600 de angajati, Civitas Group furnizează soluţii de securitate adaptate nevoilor clientului.

Oferind încă de la început servicii profesionale, acoperind sectorul pazei umane, monitorizării şi intervenţiei rapide şi al sistemelor electronice de securitate, ne-am remarcat, devenind unul dintre furnizorii importanţi de servicii de securitate, statut certificat de un portofoliu relevant de clienţi.

Respectarea angajamentelor asumate faţă de clienti și a principiului conform căruia trebuie oferită acestora soluţia optimă pentru asigurarea nevoii de securitate, reprezintă principalele obiective ale fiecăruia dintre noi.

În domeniul pazei umane avem o puternică infrastructura la nivel naţional, putând asigura servicii de cea mai înaltă calitate, prin parteneriate stategice. Selecţia partenerilor este rezultatul unui riguros audit de evaluare continuă, care are ca principale criterii competenţa, performanţa,etica şi respectul pentru lege.

Ne bazăm pe un colectiv calificat, care face posibilă realizarea performanţelor remarcabile, prin respectarea tuturor reglementărilor tehnologice şi de siguranţă date de standardele din domeniu.

Cunoaştem bine nevoile de securitate ale clienţilor pentru a găsi şi oferi acestora soluţii complete şi personalizate de securitate, dezvoltate cu tehnologii de ultima oră şi profesionişti in domeniu.

Expirat
Manager Dispecerat National  -  CIVITAS GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles