Publicat 19 Feb 2021 | Reactualizat 21 Mar 2021 | Expiră 22 Mar 2021

Manager Dezvoltare Produse - Constructii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Progressive HR recruteaza pentru clientul sau, unul dintre cei mai mari producatori pe domeniul sau de activitate din Romania, avand trei unitati de productie, un Manager Dezvoltare Produse locat la sediul din Cluj. Functiunea va fi subordonata Directorului General pentru a primi vizibilitatea si resursele necesare performantei sale.

Studii tehnice de specialitate: inginer constructor/ arhitect;
Experienta profesionala in domeniul de pregatire (min. 5 ani);
Experienta comerciala reprezinta un plus;
Experienta in dezvoltarea de produse noi (Job de R&D sau Project Manager) – ideal;
Foarte bune abilitati de relationare interpersonala;
Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;
Abilitati de gestiune a unui buget;
Toleranta la incertitudine;
Capacitatea de a analiza si intelege un volum important de date din surse diverse;
Project Management;
Cunoasterea la un nivel foarte bun a limbii Engleze;
Abilități de reprezentare grafică: AutoCAD, 3DS MAX;

Descrierea jobului

Analizeaza in permanenta trendurile si solutiile inovative din industria materialelor de constructii – participa la evenimente de profil in RO sau in exterior;
Pastrezi o dinamica buna si te conectezi usor la evolutiile din piata materialelor de constructii din Romania: preferinte, asteptari, solutii noi, un networing dezvoltat etc;
Analizeaza constant feedback-urile din piata referitoare la calitatea/ perceptia produselor Companiei. Este responsabil (cu sprijinul dept. Vanzari) cu documentarea si adresarea rapida a tuturor reclamatiilor de calitate;
In baza analizei de portofoliu (in care este implicat) coordonate de dept. Marketing preia si analizeaza directiile principale de cercetare si dezvoltare realizand pentru managementul organizatiei recomandari de proiecte de dezvoltare pentru a construi un pipeline de solutii inovative;
Coordoneaza proiectele de dezvoltare a noi produse sau noi functionalitati pentru produsele existente. Prin dezvoltare intelegem o perspectiva completa: specificatii, prototip, tehnologie de fabricatie, testare, analize de cost de productie, nevoi de investitii;
Se asigura ca produsele din portofoliul companiei au documentatiile tehnice adecvate;
Este responsabil de respectarea tuturor normativelor aplicabile portofoliului de produse comercializat.
Colaboreaza cu dept. Juridic pentru o informare proactiva a Managementului companiei privind proiectele de modificare existente;
Gestioneaza bugetul de investitii alocate dezvoltarii de produse (& recomandari de capitalizare);
Ofera consultanta tehnica de specialitate colegilor din dept. Vanzari si Marketing privind portofoliul de produse comercializate.
Colaborarea cu dept. Marketing si Productie in procesul de inovatie (& design de produs);
Colaborarea cu dept. Productie si Calitate pentru dezvoltarile de produse si pentru a identifica si implementa o abordare sistemica/ solutii tehnice/ tehnologice de a creste calitatea produselor fabricate.

Beneficii:
Sediu de birouri la standarde internationale
Prime Sarbatori, prima de zi de nastere
Bonus anual de pana la 3 salarii
Asigurare de sanatate privata
Acces la Cursuri, traininguri, coaching de perfromanta alaturi de furniczori de top.

We are a dedicated HR consulting practice that provides technical expertise across all aspects of Human Resource Management and Human Resource Development.

We see HR as a crucial part of any successful organisation. We believe that people really are the most important asset in any organisation and the role they play both internally and externally it is fundamental to its success.

Whether it is from the customer’s perspective or from the shareholder perspective, HR is the internal vehicle for ensuring that people and business are aligned, sharing a common focus.

Expirat
Manager Dezvoltare Produse - Constructii  -  Progressive Human Resources S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles