Publicat 29 Iun 2021 | Reactualizat 24 Iul 2021 | Expiră 29 Iul 2021

Manager Depozite

1 post

Candidatul ideal

  • Experiență de lucru dovedită ca manager de depozit
  • Expertiză în procedurile de gestionare a depozitelor și a bunelor practici
  • Capacitate dovedită de a implementa inițiative de îmbunătățire a proceselor
  • Cunoștințe solide despre depozitare si a indicatorilor cheie de performanță (KPIs)
  • Experiență practică cu software-ul de gestionare a depozitelor și baze de date
  • Abilitățile de conducere și abilitatea de a gestiona personalul
  • Abilități puternice de luare a deciziilor și de rezolvare a problemelor
  • Abilitati excelente de comunicare

Descrierea jobului

  • Coordonarea activitatii in depozite în conformitate cu politicile și viziunea companiei
  • Supravegherea operațiunile de recepție, depozitare, livrare și întreținere spatii si utilaje
  • Configurarea locatiilor existente in vederea unei utilizari eficientă a spațiului
  • Inițierea, coordonarea și aplicarea de politici și proceduri operaționale optime
  • Respectarea cerințelor legislației de depozitare, manipulare și expediere marfa
  • Gestionarea controlului stocului fizic, intretinerea datelor logistice in sistem
  • Planificarea activitatilor, a echipelor de lucru, atribuirea de sarcini în mod corespunzător și evaluarea rezultatelor
  • Recrutarea, selectarea, antrenarea și motivarea angajaților
  • Realizarea de rapoarte specifice
  • Primirea feedback-ului și monitorizarea calitatii serviciilor oferite

Cu sediul principal in Bucuresti si avand filiale in Constanta, Iasi, Bacau, Cluj si Timisoara – Global Plast SRL a dezvoltat o retea nationala de distributie. Oferim livrare la sediul oricarui client in timp util prin intermediul parcului auto propriu.

Grupul Global Plast este un grup de companii infiintat in 2003 cu capital integral romanesc.

De-a lungul timpului, Global Plast a devenit unul dintre cei mai importanti si mai cunoscuti producatori si distribuitori de articole de unica folosinta, menaj si curatenie, solutii de ambalare..

Gama de produse comercializate include peste 4000 de articole.

Prin garantarea constanta a calitatii si printr-o politica sustinuta de inovare a produselor si a serviciilor, Global Plast a reusit sa devina unul din liderii in domeniu.

Manager Depozite  -  SC Global Plast SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles