MANAGER DEPARTAMENT TRANSPORT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1300 - 1500 EUR
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii medii sau superioare absolvite
- experienta in planificarea si organizarea rutelor si coordonarea echipei de conducatori auto de minim 3 ani
- initiativa si orientare catre rezolvarea corecta si rapida a situatiilor aparute, capacitate de alua decizii rapide in termene limita
- persoana orientata spre atingerea obiectivelor, determinata si constructiva, cu initiativa
- bun comunicator atat in interiorul companiei cat si cu partenerii si clientii externi
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/ avansat
-cunostinte solide de operare PC
- persoana integra, cu conduita etica si profesionala

Descrierea jobului

- cunoasterea si aplicarea legislatiei specifice domeniului de activitate
- organizarea activitatii de transport in conditii optime cu respectarea calitatii si termenelor impuse de standardele firmei
- programarea si optimizarea rutelor de transport
- coordonarea si supravegherea activitatii conducatorilor auto
- monitorizarea parametrilor curselor de transport si rezolvarea cu celeritate a situatiilor aparute pe timpul transportului
- alocarea optima a resurselor pentru efectuarea rutelor de transport
- coordonarea activitatii persoanelor subordonate din departament altele decat conducatorii auto, prin urmarirea modului de intretinere si exploatare a masinilor, a introducerii comenzilor de transport in sistemul ERP, a intocmirii corecte a documentelor

Beneficii:

- pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta
- masina de serviciu
- tichete de masa
- bonus de performanta

Compania Microfruits Logistics este parte a grupului Microfruits. Compania a fost infiintata in anul 2017 si are ca obiect de activitate transportul rutier de marfuri in trafic intern si international. Detine o flota proprie de peste 20 de ansambluri cu temperatura controlata si opereaza atat pe rute interne cat si internationale, respectiv : Olanda, Spania, Grecia, Turcia. Echipa Microfruits Logistics este alcatuita din 35 de membri cu o experienta semnificativa in domeniu.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 10 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos