MANAGER DEPARTAMENT TEHNIC - locatie TITU

S.C. ELJ AUTOMOTIVE S.A. - locatie TITU
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii
- Studii universitare tehnice

Experienta
- Min. 5 ani experienta intr-un post de coordonare echipa/proiect tehnic in domeniul automotive si/sau injectie de mase plastice

Profil personal
- Abilitati de coordonare si formare a echipei
- Atitudine proactiva
- Excelenta capacitate de planificare, urmarire si organizare
- Dinamism
- Perseverenta

Cunostinte
- Cunostinte de tehnologia injectiei/suflarii de masa plastica
- Cunsotinte/ formari Kanban, 5s, Lean Manufacturing, SMED, 8D, QRQC, Visual Management, APQP, PPAP, FMEA
- Cunostinte de proiectare produse si/ sau matrite
- Cunoastere foarte buna a MS-Office
- Cunoasterea la nivel avansat a cel putin o limba straina (engleza sau franceza)

Disponibilitate de naveta zilnica (se asigura masina de serviciu)

Descrierea jobului

Rol de coordonare a proiectelor de serie si a personalului de ingineri tehnologi prin:
- Consilierea si indrumarea angajatilor din departamentul Tehnic implicati in derularea proiectelor
- Planificarea, coordonarea si contrololul activitatilor tehnice;
- Propunerea de strategii in domeniul tehnic si raportarea periodica a stadiului indeplinirii acestora;
- Propunerea si realizarea planurilor de actiuni pentru cresterea nivelului de calitate/ scaderea rebutului
- Participarea la analiza periodica a avansarii executiei proiectului si urmarirea realizarii actiunilor decise pentru atingerea obiectivelor
- Elaborarea de solutii constructive si tehnologice pentru produsele solicitate de catre clienti;
- Intocmirea de propuneri pentru optimizarea proceselor, produselor si tehnologiilor;
- Elaborarea de documentii de proiectare produs/ proces;
- Intocmirea de dosare de referinta (dezvoltare proiect);
- Planificarea executiei proiectelor;
- Participare la realizarea ofertelor catre clienti;
- Participare la elaborarea bugetului anual al Departamentului Tehnic si raportarea periodica a stadiului indeplinirii acestuia.

Companie specializata in productia de componente auto si non-auto, realizate prin injectie, suflare, termopresare de mase plastice si asamblare, unul dintre principalii furnizori de repere din material plastic pentru industrie din Romania.
Publicat 10 Nov. 2022 Reactualizat 8 Dec. 2022 Expiră 10 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.