Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 18 Ian 2019 | Expiră 02 Feb 2019

Manager Departament Financiar - OTOPENI

1 post

Candidatul ideal

Profilul angajatorului :
Companie nationala cu 175 de angajati in prezent, cu prezenta in Romania in 7 orase, cu o crestere constanta a cifrei de afaceri in ultimii ani, situata in topul companiilor din domeniul sau de activitate.

Minim 7 ani de experienta in contabilitate, fiscalitate si gestiune financiara
Minim 4 ani de experienta intr-o pozitie de management financiar-contabil, supervizare contabila si/sau coordonare department financiar contabil, controlling
Absolvent de studii universitare in domeniul economic, cu specializare financiar-contabila
Expert contabil
Cunostinte aprofundate de legislatie financiar-contabila
Cunostinte aprofundate de limba engleza
Absolvirea unui MBA constituie un avantaj
Participari anterioare la implementarea cu success a unor sisteme de tip ERP constituie un avantaj

Descrierea jobului

Organizarea si reorganizarea departamentului si a activitatilor financiar-contabile din companie (procese, proceduri)
Implementarea cu succes a unui ERP in companie
Implementarea managementului prin bugete si a centrelor de costuri si profit, analiza si interpretarea variatiilor rezultate din comparatia indicatorilor bugetati cu indicatorii realizati
Implementarea unui sistem BI pentru monitorizarea si controlul activitatii companiei
Participarea activa la inchiderea balantelor lunare, depunerea declaratiilor fiscal si a bilantului, precum si la rezolvarea provocarilor din department
Realizarea bugetelor de venituri si cheltuieli anuale, previziunilor de cash-flow
Inventarierea si gestionarea patrimoniului companiei in conformitate cu nevoile interne si externe ale acesteia
Gestionarea relatiilor cu bancile si alti furnizori ai companiei, urmarind eficientizarea costurilor
Consultanta si suport in management financiar-contabil-controlling pentru managementul companiei, monitorizarea constanta a obiectivelor companiei
Supervizarea transmiterii la timp a inregistrarilor financiar contabile catre stakeholderi

Oferta jobului:
Salariu care sa asigure confortul de a se focusa pe ceea ce are de facut in companie si obiectivele acesteia
Bonusuri de performanta
Alte beneficii care vor fi discutate personal

Klass Wagen este activa de mai bine de un deceniu in domeniul inchirierilor de autoturisme, devenind lider national de piata pe segmentul calatoriilor de tip concediu. Flota noastra de peste 2000 de autoturisme este prezenta in principalele orase cu aeroport din Romania, precum si in Budapesta si venim in intampinarea clientilor nostri prin agentii proprii.

Echipa Klass Wagen este formata din peste 170 de colegi focusati sa ofere o experienta de neuitat clientilor, iar marturie stau review-urile pozitive oferite de catre clientii nostri.

Activitatea companiei a crescut constant si suntem in cautare de noi colegi. Daca iti doresti un colectiv de munca prietenos, fara birocratie, cu sefi OK, ce rasplatesc dedicatia si le pasa de bunastarea angajatilor, ajutand oricand se poate pe plan personal si profesional, te invitam sa aplici la joburile noastre.

Manager Departament Financiar - OTOPENI  -  Klass Wagen