Manager Departament Comercial Bacau

Leroy Merlin Romania - 1 pozi╚Ťie
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carier─â
Salariu Nespecificat
Limb─â str─âin─â Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

#CarieraTa începe cu a face ceea ce iube╚Öti:

­čŚŞ ╚śtii cum s─â motivezi oamenii din jurul t─âu s─â te urmeze, s─â creezi ╚Öi s─â conduci echipe abile, dinamice ╚Öi eficiente?

­čŚŞ ╚Üi-ar pl─âcea s─â coordonezi activitatea de aprovizionare ╚Öi între╚Ťinere a departamentului, s─â fii responsabil de merchandising ╚Öi de inventarele anuale?

­čŚŞ În plus, e╚Öti mereu în c─âutarea ideilor care fac diferen╚Ťa, adic─â acele idei care duc compania cu un pas înaintea tuturor?

Dac─â te-ai reg─âsit, înseamn─â c─â e╚Öti exact colegul pe care ne dorim s─â îl avem al─âturi! Cite╚Öte mai departe, s-ar putea s─â descoperi c─â ai ajuns în locul potrivit la momentul potrivit. Momentul în care po╚Ťi începe cu adev─ârat #CarieraTa.

Meri╚Ťi s─â te al─âturi unei echipe în care performan╚Ťa, exemplaritatea, performan╚Ťa, simplitatea, respectul, cinstea ╚Öi generozitatea sunt pulsul a tot ceea ce face!

Cum ești:

  • Leadership – vizionar ╚Öi cu ini╚Ťiativ─â, autonom ╚Öi foarte responsabil, pozitiv ╚Öi orientat c─âtre performan╚Ť─â;
  • Proactiv – ai spirit de ini╚Ťiativ─â, capacitatea de a rezolva problemele cu un minim de ajutor din partea celorlal╚Ťi ╚Öi î╚Ťi asumi responsabilitatea pentru propriile decizii ╚Öi ac╚Ťiuni;
  • Adaptabil – atunci când este este necesar, e╚Öti deschis la schimbarea metodei de lucru sau a abord─ârii pentru a atinge un obiectiv sau a îndeplini în mod corect o sarcin─â de lucru;
  • Cu capacitate decizional─â – e╚Öti grozav de agil în a g─âsi cele mai ra╚Ťionale c─âi de ac╚Ťiune viitoare ╚Öi de a î╚Ťi asuma responsabilitatea;
  • Dinamic – ai putere de ac╚Ťiune ╚Öi reu╚Öe╚Öti s─â ╚Ťii pasul cu toate schimb─ârile care se produc pe pia╚Ť─â, în companie ╚Öi în echipa ta;
  • Cu viziune global─â – ai capacitatea de a ”naviga” între o viziune macro ╚Öi micro a business-ului;
  • Etic – pentru tine, a p─âstra ╚Öi a transmite valori nu este o idee dep─â╚Öit─â.

Ce ne dorim s─â ai:

  • O experien╚Ť─â de minimum 2 ani în conducerea unei echipe, care ╚Ťi-a dezvoltat un talent cu care te po╚Ťi mândri în a cre╚Öte, coordona ╚Öi motiva echipa s─â î╚Öi ating─â obiectivele.

Ce vei face:

Merchandising

  • Te asiguri c─â avem cele mai bune produse în magazine ╚Öi pui în practic─â mechandisingul pentru gamele de produse de care e╚Öti responsabil;

Securitatea muncii

  • E╚Öti garantul respect─ârii regulilor de securitate a oamenilor, a bunurilor în magazin ╚Öi a serviciilor oferite;

Management

  • Creezi un mediu de lucru pl─âcut, ce favorizeaz─â prin feedback continuu performan╚Ťa în spiritul valorilor Leroy Merlin
  • Managementul t─âu permite dezvoltarea echipelor pe care le coordonezi;

Comitet de Direc╚Ťie Magazin

  • În rolul t─âu de membru în Comitetul de Direc╚Ťie al Magazinului, participi la adoptarea deciziilor cu impact în toate ariile de dezvoltare a magazinului;
  • Propui strategia comercial─â de aprovizionare ╚Öi între╚Ťinere a departamentului;
  • Te asiguri de implementarea planurilor de ac╚Ťiune specifice;

Performan╚Ťa economic─â:

  • Colaborezi cu to╚Ťi membrii Comitetului de Direc╚Ťie, dar ╚Öi cu al╚Ťi colegi din cadrul Serviciilor Suport pentru reu╚Öita proiectelor;
  • Urm─âre╚Öti ╚Öi animi indicatorii cantitativi ╚Öi calitativi.

Ce vei g─âsi la noi:

  • O echip─â unit─â, cu oameni faini ╚Öi prieteno╚Öi, dispu╚Öi s─â î╚Ťi îndrume cu generozitate ╚Öi devotament primii pa╚Öi în companie;
  • O zon─â de recreere în care po╚Ťi socializa cu colegii sau te po╚Ťi relaxa ori de câte ori sim╚Ťi c─â ai nevoie;
  • Un super job în care dezvoltarea ta prin proiecte captivante, workshopuri, seminarii, form─âri ╚Öi acompaniere managerial─â are parte de sus╚Ťinere deplin─â;
  • Un mediu de lucru performant, în care vei g─âsi numeroase surse de inspira╚Ťie ╚Öi de motiva╚Ťie;
  • Un loc în care e╚Öti încurajat s─â î╚Ťi exprimi ideile, iar reu╚Öitele tale sunt de cele mai multe ori r─âspl─âtite peste a╚Ötept─âri.

Care este urm─âtorul pas:

Să ne cunoaștem. Te așteptăm pe la noi să povestim mai multe despre tine și visurile tale, despre ce iubești să faci și contează cu adevărat pentru tine.

Membr─â a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este num─ârul 1 în Europa pe pia╚Ťa de bricolaj ╚Öi num─ârul 3 mondial. O realizare la care am ad─âugat câte o c─âr─âmid─â în fiecare an, timp de aproape 100 de ani. Ne-am construit o cas─â sigur─â ╚Öi confortabil─â pentru c─â nu credem în lucruri f─âcute cu jum─âtate de m─âsur─â.

Cele 19 magazine din 14 ora╚Öe din ╚Ťar─â sunt stâlpii no╚Ötri de rezisten╚Ť─â ╚Öi dovada ambi╚Ťiei de a fi cei mai buni. ╚śi nu ne oprim aici. Povestea a început cu ridicarea unei temelii solide – echipa noastr─â. Adic─â cei peste 2700 de oameni grozavi care formeaz─â familia Leroy Merlin. Împreun─â, suntem creatori de experien╚Ťe, strategii ╚Öi pove╚Öti. Ne dorim s─â contribuim în fiecare zi la îmbun─ât─â╚Ťirea lumii în care tr─âim. ╚śi nu e lucru mic c─â am reu╚Öit pân─â acum s─â facem ziua mai bun─â la sute de milioane de oameni.

Vino s─â continui povestea al─âturi de noi

Descrierea jobului

See section above

Membr─â a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este num─ârul 1 în Europa pe pia╚Ťa de bricolaj ╚Öi num─ârul 3 mondial. Cele 19 magazine din 14 ora╚Öe din ╚Ťar─â sunt stâlpii no╚Ötri de rezisten╚Ť─â ╚Öi dovada ambi╚Ťiei de a fi cei mai buni. Adic─â cei aproape 3000 de oameni grozavi care formeaz─â familia Leroy Merlin. Împreun─â, suntem creatori de experien╚Ťe, strategii ╚Öi pove╚Öti. Ne dorim s─â contribuim în fiecare zi la îmbun─ât─â╚Ťirea lumii în care tr─âim.

Publicat 3 iul. 2022 Reactualizat 10 iul. 2022 Expir─â 2 aug. 2022
Nu ├«╚Ťi face griji, poate joburile de mai jos ├«╚Ťi pot fi de folos