de ani Fără Frică...

Publicat 31 Iul 2006 | Reactualizat 29 Aug 2006 | Expiră 31 Aug 2006

Manager Departament Audit Intern

Client eJobs
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent de studii superioare economice (de preferinţa finanţe, contabilitate sau cibernetica)
- calitatea de Expert Contabil sau de Auditor Financiar reprezintă un avantaj
- experienţa mimim 3 ani in activitatea de audit
- experienta pe o pozitie de conducere
- experienta minim 2 ani intr-o companie de tipul BIG 4 sau intr-o companie multinationala
- cunostinte avansate de limba engleza (atât la nivel conversaţional cat si din domeniul economic)
- cunostinte solide privind legislaţia in vigoare
- disponibilitate pentru deplasări dese in teritoriu
- permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

- Realizeaza activitatea de audit in toate locatiile companiei, verificand corectitudinea inregistrarilor contabile si a datelor financiare atat din punct de vedere legislativ cat si al procedurilor interne si activitatii operationale ale companiei
- Intocmeste rapoarte asupra neregulilor gasite si le prezinta managementului companiei;
- Propune imbunatatiri ale sistemului politicilor, procedurilor, activitatii financiare si operational pentru intarirea controlului preventiv;
- In vederea desfasurarii activitatii de audit, creaza programe de audit / planuri specifice pentru fiecare misiune, caracteristice activitatii companiei, in vederea verificarii standardizate a tuturor locatiilor;
- Intocmeste si propune politici si proceduri catre presedinte si actionari, in vederea aprobarii acestora.
- Organizeze activitatea de audit intern conform ISA, Standarde de Audit intern reglementate la nivel national si Codul Etic asa cum sunt ele definite de organismele profesionale

Suntem cea mai mare companie de distribuţie de presa si produse complementare din România, singurul transportator si distribuitor care aprovizionează zilnic Bucurestiul si toate judeţele tarii. Scopul nostru este sa promovam si sa fim reprezentaţi de oameni care găsesc soluţii excelente si unice.

In prezent compania se afla in plina campanie de dezvoltare, se diversifica gama de produse si se extinde reteaua de distributie. Serviciile noastre solicita din partea echipei standarde inalte de calitate care pot fi obtinute printr-o excelenta comunicare si suport logistic si tehnic performant.

Noii membri ai echipei vor deveni parte integranta a unui concern care valorizeaza satisfactia angajatilor si rasplateste performanta.

Expirat
Manager Departament Audit Intern  -  Client eJobs

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles