Manager de zona / Account manager

HILTI ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Deține o diplomă de licență în domeniul Tehnic sau Comercial și are experiență în afaceri
• Are o gândire și înțelegere tehnică a dinamicii în domeniul construcțiilor
• Are abilități de comunicare și interpersonale bine dezvoltate
• Dezvoltă și menține relații pe termen lung cu clienții
• Identifică oportunitățile de a dezvolta afaceri cu clienții existenți
• Asigură livrarea la timp și cu succes a soluțiilor noastre în funcție de nevoile și obiectivele clienților
• Are spirit competitiv, angajament și curaj
• Este dornic să învățe lucruri noi constant
• Vorbește fluent limba engleză atât scris, cât și vorbit
Permisul de conducere, categoria B, este esential!
1XManager de zona/Bucuresti
1XManager de zona/Bistrita

Ca parte a procesului de interviu, vă vom invita să petreceți o zi pe teren cu noi pentru a vă oferi o primă experiență a locului de muncă și pentru a vă calibra cu angajații noști.
Ne ocupăm 80% din funcțiile de conducere cu proprii candidați interni. Este o dovadă a valorii și dezvoltării oamenilor noștri.

Descrierea jobului

Ca membru al echipei de vânzări vei consilia profesioniștii în construcții pentru a alegele cele mai bune produse. Responsabilitățile tale includ vănzarea produselor și serviciilor Hilti și oferirea de soluții care aduc productivitate clienților noștri. Îți vom asigura o carieră pe termen lung prin oferirea unor programe de training corespunzătoare, coaching continuu și oportunități de dezvoltare internațională pentru diversele noastre departamente.
Managerul de zonă îndeplinește următoarele activități:
  • Contribuie activ la planificarea și atingerea obiectivelor de vânzări prin promovarea produselor inovative și a ofertei de servicii unice Hilti
  • Promovează întreaga gamă de produse și servicii Hilti clienților existenți: firme de construcții, instalații, birouri de proiectare și arhitectură
  • Atrage noi clienți, negociează contractele și oferă consultanță tehnică pentru proiectele de construcții
  • Contribuie semnificativ la munca în echipă, orientată către client prin colaborarea cu toate departamentele Hilti

Hilti este lider mondial, în mai mult de 120 de țări pe 5 continente și are peste 30.000 de angajați. Companie este caracterizată de un model de vânzare directă, 200.000 de clienți contactați pe zi, și peste 60 inovatii în domeniul construcțiilor pe an.
Oferim profesioniților în construcții produse tehnologice de top, sisteme și servicii mai performante și mai rezistente.
Descoperă o companie multinațională unde îți poți dezvolta potențialul!
Avem o combinație excelentă de oameni și unii dintre cei mai buni manageri de zona s-au alăturat fără experiență. Deci, dacă nu ați lucrat niciodată în vânzări sau construcții, este în regulă la noi. Succesul la Hilti se rezumă la munca în echipă și abilitate, indiferent de experiența ta.

Informatii suplimentare accesand pagina web Hilti: www.hilti.ro/cariere
Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos