Publicat 20 Iul 2020 | Expiră 20 Aug 2020

Manager de zonă / Area Sales Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe obligatorii:

  • Studii superioare;
  • Experiență relevantă în vânzări (FMCG), administrarea unui punct de lucru și dezvoltarea unei echipe;
  • Pregătire de specialitate/traininguri în management, vânzări;
  • Disponibilitate pentru activitate de teren. Permis de conducere, categoria B;
  • Operare în Microsoft Office, Internet, sisteme de raportare – nivel avansat;
  • Domiciliul în Cluj-Napoca sau posibilitate reală de relocare.

Ce am dori să cunoașteți:
  • Principiile şi metodele implicate în expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor;
  • Administrare şi management: cunoştinţe cu privire la principii de management, planificare, alocarea resurselor, monitorizare, acordare feedback;
  • Cunoştinţe în domeniul economic (calcul targete, administrare bugete, etc.).

Ce abilități/competențe am dori să dețineți:
  • Abilități excelente de prezentare și comunicare în mediul business;
  • Gândire analitică și capacitatea de a rezolva problemele care apar într-un mod eficient;
  • Muncă în echipă;
  • Negociere;
  • Leadership;
  • Managementul resurselor umane și materiale.

Descrierea jobului

Descrierea poziției – Responsabilităţi cheie:

  • Coordonarea activității de vânzare în zona repartizată (județele: Cluj, Bihor, Satu Mare, Maramureș, Sălaj, Alba, Bistrița Năsăud, Mureș);
  • Realizarea targetului și a obiectivelor lunare stabilite;
  • Asigurarea implementării cu succes a strategiilor de marketing în piaţă;
  • Identificarea și implementarea măsurilor necesare pentru creşterea volumului de vânzări, reducerea neîncasatelor, fidelizarea și creșterea gradului de satisfacție al clienţilor și colaboratorilor;
  • Identificarea de noi oportunități de colaborare și de creştere a numărului de clienţi activi în zona de activitate;
  • Îmbunătăţirea indicatorilor economico-financiari pe reprezentanţă;
  • Asigurarea complianței la procedurile interne și standardele impuse de către companie în cadrul punctului de lucru administrat (politica de discount, evidența contractelor, gestionarea bunurilor în depozit, procesul de pregătire și livrare al comenzilor, inventariere, optimizare rute, soluționare reclamații, etc.);
  • Dezvoltarea echipei subordonate pentru atingerea obiectivelor stabilite, prin: identificarea necesităților de dezvoltare, asigurarea resurselor necesare, implementarea strategiilor de motivare financiară și non-financiară, evaluarea performanțelor.

Ce vă putem oferi:
  • Pachet salarial atractiv, tichete de masă, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.);
  • Oportunitatea de dezvoltare într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro

Expirat
Manager de zonă / Area Sales Manager  -  Farmec SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles