Manager de proiect

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești colegul pe care il cautam dacă:
  • Ai experienta in PM /organizare / operatiuni - peste 5 ani
  • Ai experienta in institutii finanicare, asigurari, pensii - reprezinta un avantaj
  • Ai Certificare PMP/PMI/PRINCE 2 - reprezinta un avantaj
  • Ai capacitate de organizare, spirit de echipa;
  • Ai abilitati bune de comunicare;
  • Esti orientat spre solutii.

Descrierea jobului

  • Supervizeaza definirea si implementarea Metodologiei de Proiect in cadrul propriului portofoliu de proiecte;
  • Defineste scopul, obiectivele, planificarea, bugetul si guvernanta proiectelor din propriul portofoliu si creaza documentatia de suport;
  • Organizeaza si anima sedintele pentru realizarea proiectelor;
  • Monitorizeaza proiectele si le realizeaza corespunzator cu planificarea, perimetrul definit, calitatea si bugetul;
  • Evalueaza riscurile asociate proiectelor si propune procesul pentru managementul schimbarii pentru populatia tinta;
  • Monitorizeaza si raporteaza in mod regulat Portofoliul propriu de Proiecte (lista buget, FTE, investitii, termene livrabile) catre diferite structuri de management ale liniei de afaceri din Romania;
  • Propune prioritizarea proiectelor in functie de obiectivele strategice ale companiei si interesele clientilor (Proiectele doar IT sunt in afara perimetrului);
  • Anima in mod regulat Comitetul de Proiecte.

Noi credem că viitorul e al celor care se bucură de prezent. Dacă și tu crezi că acțiunile din prezent influențează viitorul, te invităm să iei în considerare o carieră în asigurări de viață.

BRD Asigurări Generale este parte a Groupe Société Générale și are ca acționari compania franceză de asigurări Sogecap S.A. și BRD-Groupe Societe Generale S.A.

Societe Generale este unul dintre cele mai importante grupuri de servicii financiare europene. Activ în economia reală de peste 150 de ani, cu o poziție solidă în Europa și puternic conectat la întreaga lume, Societe Generale are o echipă de peste 149.000 de oameni care sprijină în fiecare zi un număr de 31 milioane de clienți persoane fizice, companii și investitori instituționali din toată lumea.
Publicat 18 oct. 2021 Reactualizat 15 nov. 2021 Expiră 17 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos