Publicat 02 Oct 2020 | Reactualizat 16 Oct 2020 | Expiră 01 Nov 2020

Manager de Proiect IT SAP (132803)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

  • Educație necesară: Studii superioare în domeniul IT
  • Experienţă practică necesară: Minim 5 ani în managementul proiectelor IT
  • Cunoştinţe IT: Microsoft Office, MS Project
  • Cunoştinţe limbi străine: Limba engleză - nivel avansat
  • Altele: Cunoștințe avansate a metodelor și instrumentelor financiare, de risc și de gestionare a proiectelor, cunoașterea soluțiilor de tip ERP din suita SAP, abilități de a crea materiale de înaltă calitate pentru steering-urile de proiect

Descrierea jobului

  • Vei planifica activitățile din proiect, vei gestiona resursele interne și externe, vei respecta metodologiile, calitatea procedurilor și vei urmări costurile
  • Asigurându-te că planurile de proiecte sunt integrate, vei gestiona unul sau mai multe proiecte complexe care pot implica mai mulți sponsori
  • Vei fi responsabil de planificarea și raportarea în proiecte asigurând informarea permanentă a sponsorilor asupra statusului curent de proiect, a riscurilor și a problemelor care trebuie escaladate
  • Vei respecta metodologile de proiect agreate și calitatea procedurilor
  • Vei gestiona furnizorii externi și subcontractorii pe durata proiectelor

Ce îţi oferim
  • Premiu de performanţă
  • Tichete de masă
  • Asigurare privată de sănătate
  • Pensie facultativă
  • Primă de vacanţă

E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Manager de Proiect IT SAP (132803)  -  Delgaz Grid S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles