Publicat 26 Nov 2020 | Reactualizat 24 Dec 2020 | Expiră 05 Ian 2021

MANAGER DE PROIECT CONSTRUCTII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in cadrul Facultatii de Constructii
Cursuri de Project Management
Cunostinte limbi straine – preferabil Engleza avansat
Cunostinte ale legistlatiei din domeniul constructiilor, inclusiv mentenanta constructii
Experienta in lucrul cu AutoCAD, MsOffice si MS Project, sau o alta aplicatie similara
Experienta necesara – minim 5 ani in project management constructii

Descrierea jobului

Coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectului in vederea atingerii obiectivelor
stabilite la cele mai inalte standarde de calitate.

Obiectivele postului:

Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului (actionari, finantatori, proiectanti,
antreprenor general) si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de
parteneriat.
Administrarea bugetului proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu
conditiile finantatorului.

Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului:

Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale in conformitate cu
propunerea inaintata, cu comentariile beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in
cadrul proiectului.
Supervizeaza intocmirea proiectului tehnic si a detaliilor de executie in stransa colaborare
cu cei implicati in process
Verifica si urmareste in timp constructiile in desfasurare, precum si pe cele anterioare deja
finalizate/predate
Mentine legatura cu reprezentantii proiectelor anterioare, in vederea remedierii problemelor
aparute in perioada de garantie sau a viciilor ascunse
Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte
saptamanale catre beneficiari/actionari cu respectarea datelor prevazute in contracte.
Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp
beneficiarii/actionarii despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
Coordoneaza arhivarea corespunzatoare a documentatiei aferenta proiectului.
Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul organizatiei si
rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le
inainteaza spre aprobare actionarilor.
Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii
obiectivelor propuse.

Evalueaza impactul proiectului si il comunica benficiarilor/actionarilor
Mentine legatura cu finantatorul/finantatorii si le furnizeaza acestora informatiile solicitate

RESPONSABILITATI:

Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile catre toti cei
implicati in proiect inclusiv catre actionari
Informeaza beneficiarii/actionarii de aparitia unor probleme importante care pot avea impact
asupra desfasurarii proiectului.
Raspunde de respectarea termenelor stabilite prin contracte.
Raspunde de veridicitatea si corectitudinea rapoartelor intocmite pentru finantator, parteneri
si beneficiari/actionari
Raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces.
Raspunde de relatia cu partenerii, clientii si beneficiarii
Respecta normele de Securitate si Sanatate in Munca si de PSI si raspunde de insusirea si
respectarea acestora de catre toti membrii echipei de proiect, inclusiv antreprenori/subantreprenori
Raspunde de respectarea procedurilor de lucru generale specifice (programul de lucru,
punctualitatea in intocmirea si predarea rapoartelor etc.)

Experienta acumulata si seria proiectelor de success precum Exigent One si Exigent-Two fac din proiect un real viitor success. Noul proiect iti ofera toate avantajele unui stil modern de viaţă. Apartamentele sunt potrivite atat pentru o investitie personala extrem de profitabila cat si ca o solutie pentru toti oamenii cu spirit tanar interprinzator care pe langa confortul si linistea casei lor isi doresc o pozitie strategica care sa satisfaca toate exigentele unei lumi in continua miscare

Expirat
MANAGER DE PROIECT CONSTRUCTII  -  EXIGENT DEVELOPMENT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles