Manager de Flota/ Fleet Manager

Oraș de lucru Toate oraşele
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam Manager de flota/ Fleet Manager pentru echipa noastra din Eschweiler, Germania.

Cerinte:
- experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
- studii medii sau superioare;
- obligatoriu limba engleza sau germana (vorbit, scris si citit) - nivel mediu spre avansat;
- persoana comunicativa si rezistenta la stres, cu atentie distribuitiva si capacitate buna de concentrare, orientata spre rezolvarea problemelor si capabila sa se integreze si sa lucreze bine in echipa;
- abilitati de lucru foarte bune cu programul MS Office, Internet;
- disponibilitate pentru relocare imediata in Germania si de a va stabili aici pe termen lung;

Responsabilitati:
- sa monitorizati in permanenta incarcarile si descarcarile programate;
- sa supravegheati, coordonati si sa mentineti legatura permanent cu conducatorii auto;
- sa verificati timpii de conducere si de odihna a soferilor, conform legislatiei in vigoare;
- sa urmariti transporturile efectuate si sa va asigurati ca s-a respectat termenul stabilit initial;
- sa organizati transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- sa utilizati programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem (se va face instruire la locul de munca);

Oferta:
- un loc de munca stabil si un salariu competitiv ;
- contract de munca german cu beneficii sociale (sanatate, pensie, somaj etc.) ;
- asistenta si sprijin la relocare in Germania (cautare locuinta, inregistrare la
autoritatile germane etc);
Cei care indeplinesc conditiile noastre si sunt interesati de un job stabil in Germania
sunt rugati sa ne trimita CV-ul folosind doar aplicatia eJobs .
Candidatii selectati de catre noi vor fi contactati prin telefon sau email.

Since the end of 2018 Gehlen Schols is part of VOS Logistics. We combine expertise and build on a stronger and more divers value proposition for our customers. As part of Vos Logistics, our aim is to deliver the highest quality possible. Not only by providing direct services, but also in support activities and after-care. Producers and buyers hold growing demands towards their suppliers; we take care that we meet them by delivering excellent service.
We simplify. Whatever it takes

Publicat 19 apr. 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 19 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos