Publicat 20 Iul 2021 | Reactualizat 27 Iul 2021 | Expiră 19 Aug 2021

Manager de calitate - PECICA

1 post

Candidatul ideal

Compania Safisol Industry cu sediul in Pecica, specializata in productia de izolatii pentru conducte angajeaza Manager de calitate.

Cerinte:

  • Studii superioare ;
  • Experienta in post de conducere in domeniul calitatii minim 2 ani ;
  • 2+ ani experienta intr-o pozitie similara ;
  • 2+ ani experienta in industria productie;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Abilitati dezvoltate de comunicare;
  • Abilitați de comunicare excelente (scris si vorbit);
  • Atitudine pro-activa și orientare spre rezolvarea problemelor;
  • Orientare spre nevoile clientului;
  • Abilitati de a lucra in conditii de stres;
  • Capacitatea de decizie ;
  • Capacitatea de inovare ;
  • Cunostinte pachet Microsoft Office – nivel avansat;
  • Engleza: nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Mentinerea dezvoltarii continue a departamentului Calitatii;
  • Organizarea, coordonarea si controlul activitatii profesionale a personalului din subordine;
  • Asigurarea dezvoltarii profesionale si urmarirea implementarii instruirilor pe fabrica;
  • Optimizare continua a procesului de fabricatie din punctul de vedere al asigurarii calitatii, incluzand revizuirea periodica a inregistrarilor;
  • Asigurarea si dezvoltarea in continuare a proceselor si sistemelor de Asigurare a Calitatii;
  • Responsabil (tehnic / disciplinar) pentru sarcinile, procesele si sistemele Asigurarea Calitatii;
  • Responsabil pentru pregatirea, implementarea si urmarirea auditurilor si inspectiilor oficiale;
  • Realizeaza audituri interne și/sau de terta parte, coordoneaza activitatea de audit intern/extern si urmareste implementarea masurilor corrective;
  • Se afla in contact permanent cu departamentele Productie si Tehnic;
  • Implementare,follow up si monitorizare – KPI’s.

Societate familiala cu sediul in Franta cauta pentru dezvoltarea activitatii din Romania (jud Arad, orasul Pecica) motostivuitorist si operator de productie pentru un sit de productie materiale izolante. Societatea romaneasca, Safisol, se afla sub contract de finantare cu fonduri europeene.

Manager de calitate - PECICA  -  Safisol Industry S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles