Manager contract

Tecnic Consulting Engineering Romania SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul constructiilor civile (CFDP sau alte domenii relevante);
  • Experienta generala de minim 15 ani in contractarea/implementarea proiectelor de infrastructura - drumuri, mediu, constructii civile, edilitare;
  • Experienta in coordonarea contractelor de consultanta (supervizare);
  • Cunostinte avansate a Conditiilor Contractuale FIDIC;
  • Cunostinte avansate de lucru in Word, Excel, Microsoft Project Planner etc;
  • Cunostinte avansate de limba engleza.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Studierea si insusirea prevederilor contractelor de supervizare; contractelor de lucrari si a tuturor anexelor acestora;
  • Urmarirea progresului proiectului, asigurand terminarea serviciilor la timp si incadrarea in buget;
  • Pregatirea si emiterea rapoartelor financiare, participarea la evaluarile lunare de progres a proiectelor;
  • Administrarea si optimizarea costurilor;
  • Administrarea echipei contractului, asigurand performanta personalului conform prevederilor contractuale;
  • Identificarea posibilelor probleme aparute pe contractele de supervizare si propuneri pentru solutionarea acestora;
  • Mentinerea relatiilor contractuale si comerciale cu Clientii si Partenerii de pe contractele de supervizare (consultanta);
  • Administrarea si optimizarea costurilor.
Aptitudini:
  • Cunostinte solide de management al proiectelor de inginerie civila;
  • Cunoasterea temeinica a legislatiei specifice in domeniul constructiilor;
  • Competente avansate de organizare si coordonare;
  • Persoana responsabila, organizata si orientata spre rezultat;
  • Spirit de echipa.

TECNIC CONSULTING ENGINEERING ROMANIA SRL este o societate cu raspundere limitata si o firma de consultanta specializata in servicii de consultanta in infrastructura de transport si servicii de inginerie.

Misiunea societatii este de a oferi clientilor de pe teritoriul Romaniei si din strainatate servicii de consultanta si inginerie pentru toate tipurile de proiecte de infrastructura precum si pentru proiecte de inginerie civila.
Publicat 24 Mai 2022 Reactualizat 23 Iun. 2022 Expiră 23 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.