Manager Comunicare Externa

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • studii superioare absolvite de filologie, comunicare sau marketing
  • minim 3 ani in domeniul comunicarii institutionale si marketing
  • capacitate de transformare organizationala, autonom, personalitate deschisa la nou, creativa, cu capacitate de inovare.
  • viziune globala, bune abilitati de comunicare si relationare, buna capacitate de organizare a activitatilor si de planificare a timpului, rigurozitate si atentie acordata detaliilor, exigenta, capacitate de analiza si de sinteza, usurinta in interpretarea datelor si in lucrul cu cifrele, creativitate, bun simt practic, adaptabilitate, proactivitate, perseverenta, atitudine pozitiva, capacitate de anticipare, autonomie,
  • Nivel de engleză_ avansat, limba franceză este considerată un plus

Descrierea jobului

  • construirea si actualizarea procedurilor de comunicare externa
  • elaborarea si implementarea Planului de comunicare externa anual, la nivel de companie sau de magazin: obiective, actiuni, planificare, medii de comunicare, instrumente, bugete, implementare, optimizare si control;
  • definirea si implementarea planului de comunicare specific pentru fiecare operatiune /actiune, conform alocarilor primite;
  • identificarea de noi modalitati si concepte de comunicare externa;
  • monitorizarea informatiilor si articolelor publice aparute in presa referitoare la Auchan si analiza calitativa a acestora
  • gestionarea legaturilor si activitatilor cu mass-media clasica si noile medii electronice de comunicare, evenimentele institutionale,
  • elaborarea Manualului de gestiune a situatiilor de criza

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 3 Aug. 2022 Reactualizat 17 Aug. 2022 Expiră 2 Sept. 2022