Manager Comercial

Metro Romania - 1 poziție
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești pasionat de comerț și deții experiență în coordonarea de echipe? Ai putea fi colegul ideal pentru rolul de Manager Comercial.

Pentru a avea succes în acest rol, ai nevoie de:
  • Experiență anterioară în comerț;
  • Experiență relevantă în coordonarea echipelor;
  • Orientare și deschidere către clienți;
  • Responsabilitate și seriozitate;
  • Flexibilitate și spirit de echipă;
  • Studii superioare finalizate;
  • Abilități de operare PC;
  • Experiența în activități de logistică - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Coordonează activitatea operațională, având in vedere nevoile clientului și servește clientul METRO în mod activ;
  • Monitorizează indicatorii de performanță și organizează activitatea consilierilor de vânzări;
  • Coordonează distribuirea personalului din subordine între diferitele locuri de muncă conform necesităților;
  • Verifică gradul de pregatire al raioanelor pentru vânzare, asigură prezența mărfurilor la raft în mod direct, asigură prezența prețurilor lângă produse, precum și informarea corectă și completă a clientului despre produse;
  • Asigură calitatea, prospețimea și termenul de valabilitate al produselor expuse în zona comercială și în zona de depozitare.

Ce oferim în schimb?
  • Sprijinul unei echipe de profesioniști;
  • Un mediu prietenos și oportunități de dezvoltare;
  • Program scurt vineri (programul se termină în jurul orei 14:30);
  • Pachet de beneficii extrasalariale complex.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos