Manager comercial B2B

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce calități vrem să ai
  • Vorbești la telefon fără trac, indiferent de audiență;
  • Experiență de minim 3 ani ca suport comercial clienți B2B;
  • Competențe lingvistice bune de engleză (scris și vorbit);
  • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Rolul tău în companie

Vei ajuta autorități publice și companii private de infrastructură rutieră din România, să cunoască și să înțeleagă mai bine beneficiile lucrărilor de mentenanță preventivă.
Colaborezi la nivel național cu factori decizionali: primari și viceprimari, președinți de consilii județene, manageri de proiect de la companii de construcții drumuri, manageri și directori tehnici de centre comerciale, directori de parcuri logistice.​

Responsabilități
  • Prospectezi piața și identifici companiile private și instituțiile publice care au nevoie de serviciile noastre;
  • Contactezi telefonic sau prin e-mail persoanele din acele companii pentru a le afla problemele și nevoile legate de suprafața de trafic pe care o administrează;
  • Oferi soluțiile de care clientul are nevoie (servicii și produse) de mentenanță preventivă;
  • Redactezi și trimiți oferta financiară în cazul în care compania dorește să achiziționeze unul dintre servicii ;
  • Răspunzi la solicitările clienților venite pe email sau telefonic;
  • Menții comunicarea cu clientul până la finalizarea proiectului;
În tot acest proces ai parte de suport din partea colegilor de la departamentele: tehnic, ofertare, financiar și marketing.

Ce îți oferim
  • Un mediu de lucru bazat pe colaborare și respect, unde părerea ta contează;
  • Dezvoltare profesională prin training personalizat pe nevoile tale;
  • Implicare în proiecte naționale de infrastructură rutieră și aeroportuară;
  • Relații de colaborare cu factori decidenți din instituții publice și companii private de prestigiu, pe plan național;
  • Salariu personalizat în funcție de competențe și rezultate.
  • O misiune importantă: împrenă cu noi vei duce România înainte.

Suntem compania Nr. 1 în România pentru mentenanța preventivă a suprafețelor de trafic din asfalt și beton. Menținem drumurile, autostrăzile și aeroporturile României în stare bună, prin lucrări și materiale care previn degradarea lor.
Suntem prima companie care a introdus soluții moderne de mentenanță preventivă pe plan național. În cei 15 ani am schimbat cultura întreținerii drumurilor. Astăzi suntem lideri naționali cu peste 900 de proiecte realizate în țară și pe continent.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 27 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022