Publicat 09 Sep 2019 | Reactualizat 09 Oct 2019 | Expiră 10 Oct 2019

Manager Casa Ronald McDonald Iași

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Fundația pentru Copii Ronald McDonald caută un nou coleg pentru Casa Ronald McDonald Iași, cea de-a treia Casă departe de casă din România, care va fi inaugurată în 2020.

Responsabilități
1.Administrative

  • Asigură respectarea tuturor prevederilor legale aplicabile în desfășurarea activității;
  • Organizează și gestionează activitățile din Casă;
  • Asigură implementarea și respectarea politicilor și procedurilor Casei;
  • Este responsabil pentru eficiența activității Casei și a gradului de ocupare;
  • Gestionează și răspunde pentru programul angajaților și îndeplinirea responsabilităților acestora;
  • Contribuie la stabilirea necesarului de voluntari, selecția lor si monitorizează activitățile efectuate cu ajutorul lor;
  • Ține registrul de casă și se asigură că fondurile necesare sunt disponibile;
  • Ajută la intocmirea situațiilor contabile prin transmiterea în timp util a documentelor contabile (facturi, avize, chitanțe etc);
  • Oferă sprijin în activitățile de promovare și comunicare;
  • Oferă sprijin în acțiunile și activitățile de strângere de fonduri;
  • Asigură integritatea donațiilor recepționate la Casă, precum și documentația corespunzătoare;
  • Propune și implementează acțiuni și activități de promovare la nivel local;
  • Realizează parteneriate la nivel local pentru susținerea activităților zilnice sau a familiilor cazate;
  • Transmite lunar rapoarte de activitate către Directorul Executiv.
2.Servicii directe – Sprijin pentru Familiile cazate
  • Asigura o atmosfera caldă, calmă și liniștită în Casă;
  • Este responsabil cu cazarea și orientarea familiilor;
  • Menține o comunicare deschisă și oferă sprijin pentru familiile cazate;
  • Coordonează și îmbunătățește permanent relația cu comunitatea medicală în vederea cazărilor familiilor conform criteriilor prestabilite și pentru a fi la curent cu politicile și procedurile Spitalelor;
  • Prioritizează lista de așteptare pentru cazare, daca există situații de acest fel;
  • Participă la evenimentele speciale organizate în Casa sau dedicate Casei;
  • Menține și dezvoltă relația cu partenerii și furnizorii care vizitează Casa Ronald McDonald.
3.Coordonează voluntarii care realizează activități în Casă și participă inclusiv la recrutarea și instruirea acestora.

Abilități
  • Compasiune;
  • Comportament etic si integritate;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Spirit organizatoric;
  • Standarde înalte de lucru și inițiativă;
  • Atitudine pozitivă, abilitate de a inspira pe cei din jur;
  • Orientarea catre beneficiari si parteneri;
  • Lucrul in echipa;
  • Flexibilitate si adaptabilitate.

Beneficii
  • Salariu competitiv;
  • Oportunități de formare și dezvoltare profesională;
  • Mediu internațional;
  • Telefon de companie;
  • Tichete de masă;
  • Abonament de servicii medicale.

Cerințe
  • Absolvent de studii superioare;
  • Experiență în management / Experiență în Project Management de 3-5 ani – mid level;
  • Constituie avantaj experiența în ONG sau voluntariatul;
  • Limba engleză – avansat;
  • Computer skills – avansat.
Credem că atunci când schimbi viața unui copil, o schimbi și pe cea a familiei sale, iar astfel poți schimba comunitatea din care aceasta face parte și, în final, întreaga lume. În calitate de partener care susține îngrijirea centrată pe familie, Fundația pentru Copii Ronald McDonald luptă pentru crearea unei lumi în care copiii au acces la servicii medicale de calitate, iar familiile lor îi pot susține mai mult și mai ușor, implicându-se în mod activ în îngrijirea lor. Cinci dintre cele mai mari spitale de copii din țară au beneficiat de sprijinul Fundației prin dotări succesive cu aparatură medicală performantă sau echipamente sau dotări non-medicale extrem de necesare pentru îndeplinirea actului medical în condiții optime. Peste 19.500 de părinți au găsit în cele două Case Ronald McDonald din București și Timișoara confortul unui cămin pe durata internării copiilor lor. 5.000 de voluntari și susținători au dedicat timp și resurse pentru a duce mai departe mesajul Fundației și pentru a atrage resurse din comunitate.

Expirat
Manager Casa Ronald McDonald Iași  -  Fundatia pentru Copii Ronald McDonald

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles