MANAGER CALITATE

EUROPROD SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- cunoastere standarede de calitate din industria alimentare ISO 9001, ISO 22000;
-experienta in domeniul Managementului Calitatii de cel putin 5 ani;
-seriozitate, implicare;

Descrierea jobului

- Urmareste respectarea regulilor de buna practica (GMP) si reguli de igiena (GHP)
- Asigura aplicarea si implementarea conceptului HACCP;
- Elaboreaza documentele Sistemului de Management al Calitatii si sigurantei alimentului (SMCSA);
- Verifica implementarea cerintelor documentelor Sistemului de Managemant al Calitatii si sigurantei alimentului si ale Sistemului HACCP;
- Inspecteaza periodic starea produselor pe timpul depozitarii acestora;
- Verifica calitatea produselor finite inainte de eliberarea din depozite, in conformitate cu cerintele specifice acestora;
- Comunica consecvent cu angajatii privind realizarea si asigurarea calitatii, contribuie cu idei de imbunatatire in realizarea calitatii produselor semipreparate din carne si vegetale;
- Controleaza igiena pe fluxul de fabricatie si practicile bune de lucru;
- Participa la analiza neconformitatilor identificate la produsele realizate si decide asupra modului de solutionare a acestora.
- Monitorizeaza punctele critice de control;
- Actioneaza in permanenta pentru imbunatatirea calitatii in vederea cresterii productiei si a gradului de vandabilitate a produselor din carne si vegetale;
- Verifica respectarea sistemul de ambalare si etichetare in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Colecteaza, analizeaza si informeaza responsabilul de calitate, inspectorul de calitate in legatura cu reclamatiile, sesizarile si sugestiile clientilor;
- Verifica activitatea de livrare a produselor astfel incat sa se faca in conformitate cu documentele tehnice si de calitate;
- Informeaza seful direct despre problemele care apar in implementarea prevederilor documentelor sistemului integrat al calitatii si ESA ( abateri de la instructiunile tehnologice si/sau standarde de produs);
- Inregistreaza, arhiveaza si tine sub control documentele ce reglementeaza activitatea din cadrul sectiei pe linia managementului calitatii si ESA.
- Preleveaza si transmite probe de laborator

EUROPROD S.A. (Companie din grupul Agricola) - fabrica de preparate din carne si vegetale
Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022