Publicat 03 Oct 2019 | Reactualizat 02 Nov 2019 | Expiră 03 Nov 2019

Manager calitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana deschisa si opimista care sa isi coordoneze foarte bine echipa si sa aiba urmatoarele certificari:

  • Standard International ISO TS 16949:2009
  • Standard European EN ISO 19011:2011”
  • Curs Specialist pentru sisteme de management al calitatii conform standardului SR EN ISO 14001 :2004
  • Werner Seeger Qualitatsmanagement Curs „Audit de produs VDA 6.5”
  • Werner Seeger Qualitatsmanagement Curs „Audit de produs VDA 6.3” Modul A, B II, C

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:

  • Coordoneaza activitatile privind monitorizarea si masurarea proceselor si produselor; Solutioneaza eventualele divergente care pot aparea in interpretarea si implementarea cerintelor clientilor privind calitatea;
  • Urmareste modul de efectuare a activitatilor de inspectie privind calitatea pe parcursul realizarii produsului;
  • Coordoneaza intocmirea rapoartelor de neconformitate si initierea de actiuni corective si actiuni preventive, dupa caz;
  • Asigura relatia de interfata cu alte laboratoare de incercari pentru efectuarea de verificari si incercari de laborator;
  • Urmareste dotarea, verificarea periodica si utilizarea dispozitivelor de masurare si monitorizare;
  • Asigura instruirea specifica a personalului din departamentul calitate;
  • Coordoneaza instruirea personalului din cadrul departamentului de productie;
  • Asigura efectuarea inspectilor, verificarilor si incercarilor prevazute in grila de control sau in specificatiile clientului (atunci cand exista);
  • Monitorizeaza modul de inregistrare a rezultatelor inspectiilor de calitate, verificarilor si incercarilor pe formularele aprobate;
  • Ia decizii privind modul de depozitare, manipulare si conservare a materialelor si produselor;
  • Dispune oprirea lucrului sau a expeditiilor in cazul in care se constata abateri de la cerintele privind calitatea, informand imediat departamentul logistica;
  • Raspunde de organizarea si desfasurarea activitatii metrologice in cadrul unitatii, in colaborare cu biroul metrologie din cadrul grupului si cu prevederile procedurilor aplicabile;
  • Coordoneaza analiza cauzelor care genereaza neconformitati si stabilirea actiunilor corective si/sau preventive;
  • Reprezinta unitatea in relatiile cu clientii in orice problema legata de calitatea produselor;
  • Participă la analiza reclamaţiilor primite de la clienţi, împreună cu Directorul general si departamentul implicat şi propune acţiuni corective pentru eliminarea reclamaţiilor;
  • Întocmeşte programul anual de audituri interne si il supune aprobarii Directorul general;
  • Urmăreşte implementarea acţiunilor corective / preventive;
  • Programează analizele efectuate de management şi întocmeşte raportul privind starea SMC;
  • Coordoneaza activitatile de elaborare a documentelor sistemului de management integrat calitate-mediu, de modificare, revizie, difuzare, retragere si arhivare a acestora;
  • Evalueaza implementarea si eficienta sistemului de management integrat si informeaza Directorul general in legatura cu acestea;
  • Colaboreaza cu responsabilul de resurse umane din cadrul grupului si sefii compartimentelor functionale si operationale in stabilirea si realizarea programelor de instruire a personalului.

Indiferent dacă abia acum intrați pe piața muncii, dacă ați decis o schimbare de carieră, sau pur și simplu căutați un nou loc de muncă, este momentul dumneavoastră de reușită, iar Manpower vă poate ajuta să o dobândiți. Suntem lider mondial în servicii și soluții de angajare de peste 65 de ani și știm ce înseamnă să fii în căutarea unui loc de muncă. De aceea, scopul nostru este să vă ușurăm și îmbunătățim această experiență, începând cu candidatura la posturile vacante pe care le oferim și continuând cu dialogul cu consultanții noștri pe tot parcursul până la reușita angajării într-un loc de muncă potrivit stilului dumneavoastră de lucru și de viață. Este momentul să descoperiți oportunitățile oferite de Manpower, un brand al ManpowerGroup.

Expirat
Manager calitate  -  Manpower Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles