Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 14 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

MANAGER CALITATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare: licență profil tehnic/mecanica/chimie;
Experiență într-o poziție similară-minim 3 ani (constitue avantaj experiența în industria automotivelor);
Cunoștințe limbă străină: limba engleza-nivel mediu;
Cunoștințe operare PC - pachet MS Office;

Competențe transversale:

  • Orientare spre rezultate operaționale : stabilire de obiective ambițioase, capacitate de atingere și de ameliorare rezultate. Proactiv, se afirmă în luarea de decizii.
  • Reactivitate la cerințele interlocutorilor :Înțelegere și integrare nevoi clienți interni/externi în vederea respectării intereselor societății.
  • Capacitate de a lucra în echipă și de colaborare: spirit de echipă și participare la eficiența echipei.
  • Capacitate de a pilota și acompania schimbările : încurajează,declanșează și gestionează schimbarea.
  • Creativitate și inovație: se implică în proiecte de inovare, căutare idei de progresare.
  • Integritate și încredere : Respectă valorile societății.
  • Competențe transversale specifice :integritate, capacitate de convingere, rezistență la stres, aptitudini relaționale, tenacitate.

Descrierea jobului

Responsabilități și atribuții:

  • Organizează și conduce activitatea Departamentului calitate;
  • Participă la audit intern/ extern;
  • Analizează rezultatele auditurilor și stabilește planuri de acțiuni în vederea îmbunătățirii rezultatelor;
  • Analizează și aprobă documentația specifică SMI;
  • Analizează permanent funcţionarea SMI, politica şi obiectivele calităţii mediului;
  • Analizează problemele de calitate a produselor fabricate în raport cu specificaţiile acestora și stabilește măsuri în vederea rezolvării acestora;
  • Propune măsuri de îmbunătățire a SMI;
  • Analizează şi avizează procesele de omologare – reomologare produse funcţie de cerinţele actualizate a clienţilor externi şi de posibilităţile interne existente;
  • Monitorizează colaborarea cu reprezentanţii organismelor de certificare şi cu alte organizaţii/ instituţii în probleme care vizează managementul calităţii –mediului;
  • Asigură interfaţa organizaţiei cu clienţii şi partenerii organizaţiei în chestiuni care vizează SMI;
  • Participă la evaluarea performanţelor profesionale ale tuturor membrilor departamentului;
  • Stabileste strategia la nivelul Departamentului Calitate;
  • Participa activ la elaborarea politicii și a obiectivelor organizaței în domeniul managementului calității și mediului;

Beneficii:
Remunerația este în acord cu normele interne ale organizației;

Se acorda:
- Tichete de masa.
- Primă concediu, Primă Craciun,Primă Paște, Primă de Ziua Societății.

S.C. CHIMICA AUTOMOTIVE S.A. Orastie, societate importantă în industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.

Expirat
MANAGER CALITATE  -  CHIMICA AUTOMOTIVE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles