Manager BTL & Marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experiență de cel puțin 1 an în calitate de manager marketing, BTL manager, etc.
Studii superioare (economie, marketing)

Descrierea jobului

- Elaborează Planurile de Promovare BTL Anuale pentru clienții din portofoliul companiei (parteneri Key-account, clienți en-gross, clienți online, etc) în concordanță cu politica și strategia de promovare a companiei,
Urmărește respectarea bugetelor și acțiunilor de marketing agreate cu partenerii în contracte,
Elaborează și implementează Planurile de Promoții săptămânale/lunare pentru sortimentul de produse existent în portofoliul partenerului (promoții dedicate clienților finali ai partenerilor),
Coordonează procesele de implementare a campaniilor de promovare (plan de lansare campanie, dezvoltare concept comunicare campanie, dezvoltare contentului visual al campanieie, etc),
Elaborează și implementează campaniile de lansare a produselor noi (BTL),
Negociază și prezintă ofertele comerciale pentru materialele/serviciile necesare implementării campaniilor, negociază contractele de achiziții,
Colaborează strîns si oferă suport echipei de vânzări privind implementarea campaniilor de promovare, verifică implementarea calitativă de către echipa de vânzări a sarcinilor aferente implementării campaniilor promoționale/promovare/lansare produse noi,
Măsoară și raportează performanța campaniilor promoționale;
Întocmește analizele operative de vânzări, etc.

Beneficii:
Salariu atractiv (stabilit individual cu fiecare candidat în dependent de experiența și cunoștințele în domeniu) + Bonusuri de performanță,
Telefon mobil,
Automobil de serviciu la necesitate,
Pachet social complet, asigurare medicală,
Contract pe perioada nedeterminata – oferind in acest fel stabilitatea locului de munca

Fabrica Viorica-Cosmetic a fost fondată în anul 1989 și până în prezent se poziționează ca cel mai mare producător de produse cosmetice și de parfumerie din Moldova. În producerea acestora Viorica-Cosmetic valorifică darurile naturii: plante unice care cresc în zone ecologic pure ale Moldovei, dar și plante din întreaga lume, recunoscute în industria internațională a frumuseții pentru efectele curative și de îngrijire a pielii și părului.

Tehnologiile moderne, tendințele contemporane în industria de profil împreună cu ingredientele naturale constituie formula misiunii noastre – misiunea de a crea produse de parfumerie și cosmetice de o calitate superioară, utilizând componente naturale cu efecte benefice unice, ținând cont de cerințele consumatorilor și satisfacerea așteptărilor fiecăruia dintre ei.

Calitatea ireproșabilă a produselor este expresia respectului nostru față de consumatori, reprezintând politica fundamentală a companiei.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 31 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos