Publicat 06 Dec 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 05 Ian 2019

Manager al Sistemului de Management al Calitatii

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Controlul calitatii, Productie, Alimentatie / HoReCa

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate (Industrie Alimentara) finalizate;
Experienta in managementul calitatii (sistem & procese);
Experienta in gestionarea neconformitatilor;
Abilitati de analiza si sintetizare a informatiei;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Bune cunostinte MS Office: Word, Excell, Power Point.

Descrierea jobului

Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de asigurare a calitatii produselor si serviciilor din cadrul punctului de lucru;
Verifica monitorizarea zilnica a calitatii produselor, a serviciilor, cat si a curateniei in entitatile de Productie si transmite evaluarea lunara catre conducerea societatii si catre toate departamentelor implicate;
Participa trimestrial la evaluarea furnizorilor si anual la stabilirea listei de furnizori acceptati;
Introduce si monitorizeaza masurile corective si preventive in cazul unor reclamatii din partea clientilor si se asigura de eficienta implementarii lor;
Elaboreaza documentele pentru certificarea calitatii: declaratii de conformitate, buletine de analiza;
Se asigura ca procesele necesare sistemului de management al calitatii sunt stabilite, implementate si mentinute la nivel de punct de lucru;
Se asigura ca este promovata in cadrul organizatiei constientizarea cerintelor clientului;
Participa ca auditor, la auditurile interne si pregateste auditurile extern;
Participa la elaborarea si difuzarea procedurilor si instructiunilor de lucru in domeniul reglementarii proceselor de asigurare a calitatii produselor si serviciilor societatii;
Raspunde de corectitudinea monitorizarilor prevazute de documentele Sistemului de Management Integrat;
Intocmeste rapoarte catre conducerea societatii, privind functionarea sistemului de management al calitatii si imbunatatiri necesare;
Intocmeste rapoarte de neconformitate pentru nerespectarea procedurilor si a instructiunilor si regulamentelor aprobate intern.

Avantaje şi beneficii:

Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
Tichete de masă;
Decontare costuri abonamente transport urban/extraurban
Prime de compensare a ideilor de imbunatatire;

Lider de piata in judetul Dambovita, Velrom este una dintre cele mai moderne fabrici de paine din tara, fiind si prima greenfield, cu doua puncte de lucru in tara: Targoviste (sediul social) si Iasi.
Fabrica din Targoviste, dotata cu doua linii de productie automate, de ultima generatie, dispune de asemenea de un grup automat de feliere si ambalare .
La punctul de lucru din Iasi, functioneaza o moderna fabrica de biscuiti.
Cu ajutorul tehnologiei si maiestriei brutarilor nostri, reusim sa oferim consumatorilor produse de calitate, cu un gust deosebit.

Manager al Sistemului de Management al Calitatii  -  Velrom - punct de lucru Iasi - Fabrica de biscuiti