check_circle

Job verificat

|Publicat 26 Feb 2019 | Reactualizat 26 Mar 2019 | Expiră 29 Mar 2019

Manager al Sistemului de Management al Calității

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Are minim 2 ani de experiență în domeniul calității și siguranței alimentare și minim 1 ani de experiență pe o poziție de coordonare, cu angajați în subordine.
Detine Diplomă universitară – industrie alimentară
Cunoștințe aprofundate de managementul calității ISO 22000:2005 HACCP
Experiență în implementarea IFS constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Implementarea si mentinerea sistemelor de management al calitatii in conformitate cu standardul de referinta SE EN ISO 22000:2005 si cu politicile de calitate ale firmei;
  • Identifica, coordonează și menține sub control procesele incluse în procedura specifica a standarului in cadrul companie;
  • Gestionează întreaga documentație și a activităților referitoare la menținerea Sistemului de Management al Calității, Siguranței Alimentare, HACCP;
  • Urmărește și coordonează efectuarea cu rapiditate și corectitudine a analizelor de laborator pe faze de fabricație și conform cerințelor legislației specifice;
  • Elaborează documentația sistemului de management al calității: Manualul Siguranței Alimentelor, procedurile de sistem, procedurile de lucru, formulare de înregistrare aferente procedurilor, planuri ale calității, etc,
  • Acordă asistență managementului executiv al organizației în definirea și implementarea politicii organizației în domeniul calității, a obiectivelor și strategiilor organizației;
  • Gestionează documentele sistemului de management al calității;
  • Coordonează implementarea normelor specifice procedurilor operaționale;
  • Stabilește și delegă responsabilități pentru echipa calității, în corelare cu obiectivele, politica și strategiile organizației,
  • Stabilește periodic necesitățile de educare și instruire ale personalului în domeniul calității, pe categorii de personal.

Beneficii:
Munca intr-o echipă dinamică și competentă
Pachet salarial motivant
Tichete de masă

Moldovan Carmangeria Sânnicoara, unul dintre cei mai importanți producători de carne și produse de carne din județul Cluj, a fost înființată în 1994 sub numele Cosm Fan Carmangerie. Compania are astăzi peste 350 angajați, 30 de magazine în Cluj-Napoca și în județ, două sectii de prelucrare și o fermă cu peste 270 de capete de bovine. În 2014, compania a trecut printr-un proces de rebranding și odată cu schimbarea numelui în Moldovan Carmangeria Sânnicoara, a introdus pe piață un nou concept de magazin în care zona de vânzare a produselor este dublată de o zonă de bistro. Compania se dezvoltă continuu, dar păstrând neschimbate valorile care au făcut din numele Moldovan o afacere durabilă: familia, tradiția și respectul față de client.

Expirat
Manager al Sistemului de Management al Calității  -  Moldovan Carmangerie