MANAGER ACHIZITII

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Nivel bun de cunoaștere a calculatorului (MICROSOFT OFFICE)
  • Abilitatea de a lucra cu oamenii, capacitatea de a convinge și de a obține rezultate.
  • Mentalitate analitică.
  • Înțelegerea fundamentelor economice.
  • Înțelegerea principiilor logisticii, vamale, firme de transport.
  • Responsabilitate și capacitate de a lua decizii.
  • Abilitatea de a planifica eficient.
  • Abilitatea de a prioritiza.
  • Permis categoria B.

Descrierea jobului

  • Menținerea cooperării cu partenerii existenți ai societatii;
  • Aprovizionare neîntreruptă pentru fiecare grupă de mărfuri;
  • Formarea comenzilor către furnizori;
  • Controlul aprovizionării;
  • Monitorizarea produsului: cercetarea tendințelor și identificarea cererii.
  • Identificarea produselor care sunt la mare căutare și furnizarea catre întreprinderele comerciale în cantitate suficientă;
  • Acceptarea si procesarea de noi propuneri de aprovizionare: analiza conditiilor, aducerea la cunostinta managerului privind informatiile generale pe oferte;
  • Monitorizarea îndeplinirii obligațiilor companiei față de furnizori;
  • Rezolvarea conflictelor si disputelor cu furnizorii;
  • Verificarea calitatii marfii livrate pentru conformitatea cu cerintele aferente;
  • Intocmirea unui plan de achizitii, conform caruia se va asigura disponibilitatea constanta a materiilor prime, produselor sau bunurilor necesare.
  • Căutarea de noi furnizori;
  • Mentinerea relatiilor cu furnizorii de incredere.
  • Intocmirea cererilor de achizitie.
  • Controlul procesului de aprovizionare.
  • Analiza pieței, oferind managementului propuneri de schimbare a sortimentului cu unul mai promițător.
  • Controlul asupra numărului de vânzări și ajustarea planului de achiziții.
  • Monitorizarea piaței și cautarea de noi furnizori;
  • Monitorizează executarea contractelor cu furnizorii și previne apariția datoriilor din partea companiei.
  • În unele cazuri, sfătuiți vânzătorii cu privire la produse noi.

Swiss Clinics este o clinica medicala cu multiple specialitati (injectologie, chirurgie estetica, stomatologie, terapii regenerative si anti ageing, dermatologie, etc), prezenta in aproximativ 80 de locatii la nivel national si international.

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022