Publicat 07 Mai 2021 | Reactualizat 06 Iun 2021 | Expiră 07 Iun 2021

Manager Achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Abilitatea de a avea privire de ansamblu;
  • Abilitatea de a identifica problemele/oportunitatile de dezvoltare sau eficientizare a proceselor, de a oferi solutii si a le pune in practica;
  • Impact si personalitate;
  • Abilitatea de a lua decizii operationale;
  • Abilitatea de a se integra in echipa;
  • Capacitatea de a motiva echipa;
  • Gestionare conflicte interne;
  • Flexibilitate in comunicare – adaptabilitate pe tip de personalitate;
  • Persoana pozitiva, echilibrata, bun comunicator;
  • Experienta in managementul unei echipe de achizitori.
  • Experienta de cel putin 2 ani in lucrul cu furnizorii din Asia.

Descrierea jobului

  • Gestionarea portofoliilor de articole si furnizori;
  • Coordonarea procesului de calcul pentru necesar aprovizionare comenzi;
  • Coordinarea activitatii achizitorilor din Departament;
  • Colaborare cu Managerul de Logistica in eficientizarea procesului de receptie marfa;
  • Aliniere cu Departamentul de vanzari pentru proiecte spot;
  • Colaborare cu departamentul de Marketing;
  • Raportari KPI’s catre Management.

Cu sediul principal in Bucuresti si avand filiale in Constanta, Iasi, Bacau, Cluj si Timisoara – Global Plast SRL a dezvoltat o retea nationala de distributie. Oferim livrare la sediul oricarui client in timp util prin intermediul parcului auto propriu.

Grupul Global Plast este un grup de companii infiintat in 2003 cu capital integral romanesc.

De-a lungul timpului, Global Plast a devenit unul dintre cei mai importanti si mai cunoscuti producatori si distribuitori de articole de unica folosinta, menaj si curatenie, solutii de ambalare.

Gama de produse comercializate include peste 4000 de articole.

Prin garantarea constanta a calitatii si printr-o politica sustinuta de inovare a produselor si a serviciilor, Global Plast a reusit sa devina unul din liderii in domeniu.

Expirat
Manager Achizitii  -  Global Plast SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles