Publicat 22 Oct 2008 | Reactualizat 19 Nov 2008 | Expiră 22 Nov 2008

MANAGER ACHIZITII SUBANSAMBLE CAROSERII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana agreabila, comunicativa, responsabila, dinamica.

Descrierea jobului

- planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului achizitii caroserii
- incheierea contractelor comerciale
- negocierea preturilor, a termenelor si conditiilor contractuale
- pregatirea si analizarea documentelor contractuale
- evaluarea ofertelor si recomandarea celor selectate
- urmarirea contractelor din punct de vedere al termenelor si conditiilor acestora
- negocierea actelor aditionale la acestea, prelungirea si modificarea comenzilor
- intocmirea de cereri de oferte si analiza lor
- prospectarea pietei de furnizori potentiali
- urmarirea modificarilor de pret, urmarirea stocurilor
- activitati de raportare specifice postului
- furnizeaza managementului informatiile in timp util in vederea luarii deciziilor strategice

Cerinte:
- domiciliul stabil obligatoriu in Craiova
- studii medii sau superioare tehnice
- limba engleza nivel avansat
- cunostinte MS Office
- capacitate de a lua decizii si de a stabili prioritati
- cunostinte tehnice auto

Beneficii:
- remuneratie la nivel european
- program de instruire şi dezvoltare permanentă
- oportunitatea de a lucra într-o companie tanara si dinamica care este concesionar RENAULT TRUCKS - unul din liderii mondiali în domeniu

Dumatrucks este concesionar Renault Trucks, importator de utilaje de constructii marca Ram Italia si, nu in ultimul rand, service autorizat si pentru marcile Lohr Industries, Kassbohrer, Knorr-Bremse, Kogel, SAF, BPW, WABCO, T.S.R.-Special Trailers.

Dumatrucks livreaza din stoc o gama larga de vehicule, ofera solutii globale pentru transportul rutier, solutii specializate perfect adaptate nevoilor clientilor, ce garanteaza performante optime in conditii de exploatare din cele mai dificile.
De asemenea, compania Dumatrucks ofera consultanta si solutii de finantare specifice fiecarei afaceri si dispune in cadrul departamentului service si nu numai de o dotare la standarde europene si de un personal bine pregatit.

Expirat
MANAGER ACHIZITII SUBANSAMBLE CAROSERII  -  SC DUMATRUCKS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles