Publicat 21 Dec 2016 | Reactualizat 18 Ian 2017 | Expiră 22 Ian 2017

Manager / coordonator expeditii si transporturi internationale

3 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul dorit trebuie sa aibe o experienta de minim 1 an in activitatea de expeditii si/sau transporturi internationale de marfuri, care isi doreste sa se dezvolte pe plan profesional si financiar alaturi de o echipa tanara si dinamica, intr-un mediu de lucru placut.
De asemenea trebuie sa dispuna de urmatoarele:
- Bune cunostinate de limba engleza nivel scris – vorbit, cunoasterea unei alte limbi straine reprezentand un avantaj;
- Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala;
- Abilitati de organizare a spatiului si timpului de lucru;
- Studii superioare obligatorii;
- Bune aptitudini de negociere, de raportare, de lucru in echipa, orientat spre rezultate si atingere de obiective;
- Cunostinte de geografie a Europei;
- Bune cunostinte de operare PC;
- Fire optimista si proactiva.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Coordonarea si formarea echipei din biroul comercial/transport;
- Ofertarea clientilor conform politicii companiei;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii actuali precum si prospectarea pietei pt noi clienti oferind solutii optime de transport;
- Solutionarea in timp util a eventualelor probleme aparute pe durata transportului;
- Intocmirea rapoartelor periodice si a dosarelor de transport conform politicii companiei;
- Gasirea celor mai bune solutii de transport pentru comenzile lansate de clienti;
- Negocierea tarifelor de transport cu subcontractorii si emiterea de comenzi catre acestia;
- Supravegherea incasarii facturilor emise catre client.

SC BROKER TRANS SRL, care aproape si-a dublat cifra de afaceri in 2016 fata de 2015, este o companie cu capital integral romanesc, cu o echipa tanara si dinamica in continua crestere si in cautare de colegi: sef birou, coordonator/dispecer transport si expeditor international.
SC BROKER TRANS SRL , fiind profilata pe transport intern si international de marfa prin intermediul casei de expeditii precum si cu camioane proprii, va asteapta sa faceti parte din echipa!
www.brokertrans.com

Expirat
Manager / coordonator expeditii si transporturi internationale  -  BROKER TRANS SRL