de ani Fără Frică...

Publicat 30 Apr 2008 | Reactualizat 29 Mai 2008 | Expiră 31 Mai 2008

Management trainee

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•student al universitatilor de profil tehnic si economic in ani terminali;
•dinamic, creativ, cu initiativa;
•capacitate mare de sinteza si analiza;
•determinare in obtinerea de rezultate;
•abilitati de comunicare;
•atitudine pozitiva;
•atudine proactiva, orientata catre castigul echipei;
•competenta, responsabilitate;
•gandire sintetica si analitica, buna capacitate de organizare;

Descrierea jobului

Jobul inseama participarea la un simulator de business, care va va dezvolta competentele manageriale prin:

•interactionarea cu mediul de afaceri national si international, studentesc si managerial;
•luarea de decizii, ajustarea startegiei in functie de dinamica pietei sau prin analiza datelor comerciale si financiare;
•planificarea, organizarea, coordonarea si controlarea activitatii companiei reprezentate de echipa din care face parte;
•stabilirea de obiective;

Castigurile materiale nu sunt imediate, insa veti beneficia de:
•posibilitatea de a fi angajati pe baza rezultatelor obtinute in competitie de catre companiile participante;
•team-building;
•in faze mai avansate ale competitiei, oportunitatea interactiunii cu reprezentantii unor companii de renume;
•dezvoltarea competentelor manageriale practice prin elaborarea si implemantarea de strategii;

*** INSCRIERILE SE FAC ONLINE, ACCESAND WWW.GMCROMANIA.RO ***

*** Inscrierile in competitie se fac in echipe de la 3 la 5 membrii

Global Management Challenge este cea mai mare competitie mondiala de management strategic ce are ca scop crearea unei legaturi intre mediul de afaceri si studentii de profil economic si tehnic din ultimii ani de studii.

Competitia necesita elaborarea deciziilor atat la nivel operational cat si strategic incluzand toate ariile de management ale companiei: marketing, resurse umane, productie si distributie, vanzari, rezolvarea situatiilor de criza si management financiar.

Pe parcursul intregii competitii fiecare membru al unei echipe isi pune in valoare potentialul creativ si managerial prin administrarea fara riscuri a unei companii virtuale in conditii de competitie reala pe piata mondiala. In urma rezultatelor obtinute participantii au posibilitatea ca inca din facultate sa fie angajati de companiile participante si sa reprezinte Romania la Finala Internationala din Portugalia in 2009.

GMC a debutat in 1980 in Portugalia, iar in prezent cuprinde 29 de tari, peste 350.000 participanti atat din mediul de business cat si din cel studentesc/universitar.

Expirat
Management trainee  -  Global Management Challenge

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles