Publicat 13 Nov 2019 | Expiră 14 Dec 2019

MAISTRU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • experienta: min.3 ani;
  • atentie
  • disciplina
  • constiinciozitate
  • corectitudine
  • indemanare
  • rezistenta la solicitari fizice

Descrierea jobului

Rolul postului:

- Coordonarea din punct de vedere tehnic si de executie al santierului.
- Asigura executarea tehnica si calitativa a lucrarilor in santier.

Atributii, sarcini, responsabilitati:
• pregateste locul de munca (Santierul), in vederea desfasurarii activitatii;
• executa operatii de coordonare al SANTIERULUI ;
• foloseste optim timpul de lucru pentru incadrarea in termenele stabilite pentru executarea lucrarilor;
• utilizeaza corect echipamentele de munca si le intretine;
• organizeaza locul de munca si mentine curatenia in zonele unde isi desfasoara activitatea;
• asigura imprejmuirea corespunzatoare a zonei de activitate, montand protectii colective acolo unde este cazul pentru a preveni accidentarea muncitorilor;
• sesizeaza conducerea unitatii asupra neconformitatilor si neconcordantelor constatate la transpunerea in practica a proiectelor, pentru solutiuonarea acestora;
• incepe executia lucrarilor numai la constructii autorizate in conditiile legii si numai pe baza si in conformitate cu proiecte verificate de specialisti atestati;
• asigurarea nivelului de calitate corespunzator cerintelor esentiale printr-un sistem propriu de calitate conceput si realizat prin personal propriu, cu responsabili tehnici cu executia atestati;
• convocarea factorilor care trebuie sa participe la verificarea lucrarilor ajunse in faze determinante ale executiei si asigurarea conditiilor necesare efectuarii acestora, in scopul obtinerii acordului de continuare a lucrarilor;
• solutionarea neconformitatilor, a defectelor si a neconcordantelor aparute in fazele de executie, numai pe baza solutiilor stabilite de proiectant cu acordul investitorului;
• utilizarea in executia lucrarilor numai a produselor si a procedeelor prevazute in proiect, certificate sau pentru care exista agremente tehnice, care conduc la realizarea cerintelor esentiale, precum si gestionarea probelor-martor, inlocuirea produselor si a procedeelor prevazute in proiect cu altele care indeplinesc conditiile precizate si numai pe baza solutiilor stabilite de proiectanti cu acordul investitorului;
• respectarea proiectelor si a detaliilor de executie pentru realizarea nivelului de calitate corespunzator cerintelor esentiale;
• aducerea la indeplinire, la termenele stabilite, a masurilor dispuse prin actele de control sau prin documentele de receptie a lucarilor de constructii;
• indeplineste si alte atributii primite de la conducatorul locului de munca pentru care are pregatirea necesara, este instruit si echipat.

Expirat
MAISTRU  -  Synergy Construct S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles