Publicat 08 Ian 2016 | Expiră 09 Feb 2016

MAISTRU PRODUCTIE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii tehnice inginerie/subinginerie (TCM, mecanic) , maistru sau scoala tehnica cu profil mecanic.
Constituie avantaj: experienta (minim 3 ani) in coordonarea unei activitati de productie in domeniul confectiilor metalice
Cunostinte avansate AutoCAD.
Experienta in derularea proiectelor specifice productiei;
Experienta ca inginer de proces – constituie avantaj;
PC WORD, Excel, Power Point, Autocad, Inventor,programe de deviz
Persoana cu initiativa, eficienta, atenta la detalii; energic, rezistent la stres, ambitios, cu simt al raspunderii.

Descrierea jobului

Organizarea activitatii si procesului de productie in domeniul confectiilor metalice si montaj ;
Realizarea tehnologiei de executie pentru constructii metalice (desfasurare, plan de croire).
Analiza proiectelor
Verificarea proiectelor de executie;
Stabilirea si urmarirea etapelor tehnice specifice;
Intocmirea documentelor necesare lansării în fabricaţie a comenzilor.
Intocmirea necesarelor de material
Pregatirea documentatiei pentru lansarea in fabricatie
Intocmirea planurilor de taiere pentru debitarea manuala a profilelor
Optimizarea consumului de materiale
Analizarea în detaliu a comenzilor, având în vedere structura acestora, respectiv: ponderea diametrelor, forma, dimensiunile, unghiurile, calitatea oţelului , greutatea pe diametre, lungimi de taiere, etc.
Asigurarea asistentei tehnice pe fluxul de productie.
Colaborarea cu departamentele functionale (proiectare, executie, aprovizionare).
Identificarea și implementarea proceselor de îmbunătățire continua în vederea reducerii costurilor.
Intocmirea devizelor si a situatiilor de lucrari.

SC INNOSERV-TECHNOLOGY SRL, este o societate infiintata in anul 2012, avand ca obiect de activitatea prelucrarea si fabricarea de constructii metalice.

Expirat
MAISTRU PRODUCTIE  -  SC INNOSERV - TECHNOLOGY SRL