Magazioner/Gestionar/consilier piese auto

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2388 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Consilier piese auto/ Magazioner
  • Studii tehnice finalizate(constituie un avantaj);
  • Cunostinte operare PC;
  • Orientare spre obtinerea de rezultatate conform obiectivelor departamentului
  • Abilitati in comunicare si negociere;
  • Permis de conducere categoria B (avantaj)
  • Deschis, amabil, respectuos;
  • Prezenta de spirit
  • Dispus sa colaboreze cu toti colegii

Descrierea jobului

  • Indentificarea corecta a componentelor unui autoturism;
  • Identificarea corecta a pieselor &accesoriilor in programele/aplicatiile furnizorilor
  • Verifica corectitudinea preturilor si a codurilor de piese de schimb din listele de comenzi si livrari
  • Luarea in primire si verificarea pieselor si a documentelor insotitoare de la furnizori
  • Alocarea pieselor pe comenzi
  • Predarea pieselor in atelier
  • Alocarea pieselor de stoc pe locatie in magazie
  • Deschide, inchide comenzi, urmareste finalizarea acestora catre facturare si incasare.
  • Transmite comenzile de piese de schimb operatorului piese de schimb;
  • Preia si inregistreaza solicitarile clientilor;
  • Ofera toate informatiile solicitate de clienti;

* Primul dealer Opel din Romania actualmente dealer auto multimarca Hyundai, agent Renault - Dacia
* Primul dealer autorizat al marcii Chevrolet din Romania.
* sediu principal Bucuresti, Sos. Fundeni, Sector 2,
* ipeste 50 angajati cu experienta in domeniu auto intre 10 -25ani,
* facilitati oferite de companie: tichete de masa, cursuri de formare profesionala, posibilitati de avansare...

Publicat 20 mai 2022 Reactualizat 19 iun. 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos