Publicat 27 Oct 2017 | Reactualizat 17 Nov 2017 | Expiră 26 Nov 2017

Magazioner- Depozit Pantelimon, zona Piata Delfinului

1 post

Candidatul ideal

  • Experienta in gestiune, pe un post similar minim 2 ani;
  • ​Competente organizatorice si analitice, atentie sporita la detalii;
  • Bune cunostinte de utilizare PC (Word -Excel);
  • Abilitati privind planificarea operatiunilor de pregatire comenzi, receptie marfa, livrare marfa;
  • Onestitate si seriozitate;
  • Capacitate de lucru in echipa;
  • Fara antecedente penale;
  • Permis conducere cat B preferabil;
  • Cunostintele medii de limba engleza reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

1. Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa

- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
- Ofera celorlalte departamente informatii actualizate legate de stocuri;
- Respecta legislatia referitoare la gestiunea stocurilor;

2. Asigura miscare stocurilor
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei;
- Raporteaza superiorului ierarhic eventualele diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie;
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor;
- Inregistreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege;
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi;
- Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii;
- Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului;
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
- Preda marfa catre client conform documentelor emise;
- Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa;
- Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului;
- Indeplineste la timp si intocmai sarcinile specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic;
- Nu participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei;

Contract nedeterminat
Salariul oferit- 2500 Ron/net

ARCADE SRL-Bucuresti (www.compartimentare.ro; www.arcade-trading.ro) este cel mai mare producător din Romania de pereti de compartimentare din sticla si lemn si este producator de usi de interior din lemn si sticla. Activitatea este concentrată pe producţia de pereti de compartimentare realizati din profile de aluminiu/otel si sticla utilizati in special in spatiile de birouri. Pentru diversificarea productiei Arcade a dezvoltat o linie de productie de mobilier de birou din PAL, mobilier metalic de birou si panouri fonobsorbante.

Calitatea produselor si multitudinea solutiilor constructive pe care le-a integrat in produse, au impus firma Arcade ca furnizor solicitat in proiecte mari si complexe de amenajare a spatiilor de birou si a spatiilor comerciale. Firma Arcade este considerata un leader atata din punct de vedere a cifrei de afaceri cat si a calitatii produselor si serviciilor pe care le furnizeaza clientilor sai.

In cadrul firmei se infiinteaza un departament de cercetare-dezvoltare care are ca obiectiv principal de a aduce îmbunătăţiri tehnice produselor aflate in fabricatia curenta, proiectarea unor noi produse, realizarea de prototipuri si stabilirea tehnologiilor de productie.

Magazioner- Depozit Pantelimon, zona Piata Delfinului  -  ARCADE SRL