Magazioner cu atestat de stivuitorist sau macaragiu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

• Pregătirea comenzilor în funcție de datele scriptice aferente sistemului PC specific
• Manipularea și depozitarea corectă a paleților de marfă pe locații, cu ajutorul stivuitorului, respectând măsurile de siguranță și integritatea produselor
• Descărcarea mărfii din camioane, cu ajutorul stivuitorului
• Respectarea și menținerea siguranței și securității în toate zonele de responsabilitate
• Raportarea imediată a fiecărui incident ce vizează probleme de sănătate sau securitate
• Respectarea și menținerea curățeniei în aria sa de activitate
• Susținerea implementării proceselor stabilite și a metodelor de lucru
• Folosirea unui limbaj profesionist adecvat
• livrаrea mаrfii din dеpozit sе fаce numаi pe baza de factura sau aviz si numai cu aprobarea gestionarului
•incararea marfurilor in mijloacele de transport se face in functie de programul stabilit
• asezarea pe paleti din lemn a pachetelor/coletelor verificate de catre gestionar apoi transportarea acestora din depozit in locul indicat de gestionar sau direct la masini
• stivuirea pe verticala in depozit se efectueaza cu mare grija pentru a evita caderea de la inaltime a marfurilor care ar putea produce accidente de munca precum si pagube materiale
• depozitarea in stive a marfurilor se face asezand la baza pe cele mai grele si pe cele mai usoare spre varf
• va respecta si realiza sarcinile incredintate de seful direct

Abilități specifice postului:
  • Autorizație ISCIR valabilă, pentru manevrarea utilajelor de lucru de tip motostivuitor/ electrostivuitor laterale și frontale
  • Diploma de macaragiu constituie un avantaj
  • Entuziasm față de munca ta și față de lucrul în echipă
  • Bune abilități de comunicare și relaționare
  • Capabil să prioritizezi și să îți organizezi munca, pentru o utilizare eficientă a timpului
  • O bună disciplină personală, o abordare flexibilă față de muncă și față de schimbări
  • Orientat către găsirea de soluții
  • Disponibilitatea de a lucra și în week-end
  • Cunoștințe de utilizare PC – sisteme logistice specifice
  • Capacitatea de a manipula individual colete de maximum 20 kg
Beneficii:
- tichete de masa in valoare de 15 RON/zi;
- transport gratuit asigurat;
- asigurare medicala si de viata;
- al treisprezecelea salariu;

S.C. TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. cu peste 20 de ani de experienta in producerea de componente metalice din industria constructiilor
Publicat 8 nov. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 8 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos