Logistics Assistant - 6 luni training in Bucuresti

Teamland SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experienta de minim 2 ani pe un rol similar;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Foarte bune cunostinte de utilizare PC / Microsoft office;
- Experienta de lucru in SAP constituie avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- Flexibilitate, dinamism, tenacitate.

Descrierea jobului

- Emiterea listelor de comisionare;
- Emiterea avizelor de insotire a marfii;
- Eliberarea CMR-ului din sistem pentru marfurile transportate catre client;
- Receptionare marfa, creare si eliberare NIR-uri pentru intrarile de marfa si facturare catre clienti in SAP;
- Coordonarea echipei in vederea gestionarii receptiilor de la furnizori si livrarilor de marfa catre client;
- Gestionarea stocurilor in vederea solutionarii reclamatiilor si clasificarii cantitatilor in functie de situatiile aparute.

Se ofera:
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- 6 luni training in Bucuresti si asigurarea cazarii;
- Bonus de perferomanta;
- Beneficii flexibile;
- Abonament medical.

Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:

- recrutarea de manageri sau specialiști,

- asigurarea de forţă de muncă temporară,

- audit de Resurse Umane,

- instruirea personalului.

Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoştinţele noastre de specialitate şi din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluţii inovative pentru fiecare client.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 1 iun. 2022 Expiră 3 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos